Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Szlachetna Paczka wsparła trzydzieści rodzin i spełniła marzenia

2017-12-17 08:00:00 (ost. akt: 2017-12-17 12:13:44)
Paczki trafiły do potrzebujących na terenie całego powiatu.

Paczki trafiły do potrzebujących na terenie całego powiatu.

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Trzydzieści rodzin z powiatu kętrzyńskiego otrzymało wsparcie w ramach akcji "Szlachetna Paczka". 9 i 10 grudnia w wielu domach polały się łzy szczęścia.

Pani Elżbieta mieszka w jednej z wsi na terenie gminy Korsze. Jak sama przyznaje, bagaż doświadczeń życiowych ma spory. Przez wiele lat była nękana przez męża alkoholika, który dopiero po czterech wyrokach dostał nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania. To jednak nie zatrzymało problemów pani Elżbiety. Musiała spłacać długi swojego małżonka, co doprowadziło rodzinę do całkowitej biedy. Presji nie wytrzymało dwoje dzieci, popełniając samobójstwo. Teraz pani Elżbieta mieszka wspólnie ze swoją córką i 17- letnim synem. Obie panie są bezrobotne, a córka wychowuje dodatkowo swoją kilkuletnią pociechę. Na nianię i dojazdy ich nie stać. W sobotnie popołudnie 9 grudnia jej świat nabrał jednak innych barw. Grupa wolontariuszy i darczyńców wniosła kilkanaście kartonów z prezentami. Wśród nich znalazła się m.in. pralka, telewizor, nowa wykładzina, czy zabawki dla dziecka. Obdarowana kobieta nie kryła wzruszenia.
- Jestem dzisiaj najszczęśliwszą kobietą na świecie. Nigdy mi się tyle marzeń nie spełniło, co dzisiaj. Żyłam w biedzie z człowiekiem, który więcej z domu wynosił niż wnosił. Otrzymana pomoc zaspakaja większość naszych potrzeb. W innym przypadku nie mielibyśmy telewizora, czy tej wykładziny, którą dzisiaj otrzymaliśmy - cieszy się pani Elżbieta. Jednak potrzeb jest dalej wiele. Mieszkanie, które mieliśmy okazję odwiedzić potrzebuje remontu.
Podobnych historii na terenie powiatu kętrzyńskiego jest wiele. Dzięki "Szlachetnej Paczce" i zaangażowanym w nią wolontariuszom i darczyńcom wsparcie otrzymało 30 rodzin. - Obdarowani różnie reagują na naszą pomoc. Jedni płaczą, drudzy się cieszą, a inni po prostu stoją zaskoczeni. Dla wielu jest to coś dziwnego i niespodziewanego, ponieważ nigdy wcześniej nie dostali w życiu żadnej pomocy. Cały Kętrzyn włączył się w naszą akcję, w tym wiele firm i wszystkie urzędy. Byli też darczyńcy z Warszawy i innych miast z kraju - informuje Marzena Cichomska, koordynator akcji w rejonie kętrzyńskim. Łączna wartość wszystkich paczek wyniosła ponad 50 tys. zł.

Wojciech Caruk


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages