Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Szpital z nową pediatrią

2017-12-14 12:00:00 (ost. akt: 2017-12-15 07:53:57)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Od 11 grudnia mieszkańcy powiatu kętrzyńskiego mogą się cieszyć nowym Oddziałem Pediatrii w Szpitalu Powiatowym. Oddział został wyremontowany i wyposażony w nowy sprzęt i meble. Starostwo przeznaczyło na ten cel prawie 900 tys.zł

Jak poinformował dyrektor szpitala remont był niezbędny ze względu na wymagania stawiane przez Najwyższą Izbę Kontroli i Sanepid. Teraz te wymogi zostały spełnione, a oddział zyskał nową jakość. - To miejsce jest wyjątkowe. Tutaj dzieci wracają do zdrowia, odzyskują radość, a rodzice spokój o los swoich pociech. Remont oddziału dziecięcego jest elementem szerszego planu poprawy warunków leczenia pacjentów i warunków pracy personelu. Te 900 tys. to kropla w morzu potrzeb - mówi Krzysztof Tytman, dyrektor Szpitala Powiatowego w Kętrzynie. Dokładna kwota remontu i dostosowania Oddziału Pediatrycznego do wymogów określonych w obowiązujących przepisach prawa to 836 tys. zł. Dodatkowo na meble i niezbędne urządzenia przeznaczono 25 768,51 zł. Wcześniej Powiat zapłacił 23 272,01 zł za wykonanie projektu budowlanego modernizacji oraz 62 637,36 za dodatkowe wyposażenie. Część sprzętu wiosną przekazała też Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Już trzeci rok konsekwentnie realizujemy inwestycje i finansujemy zakupy w szpitalu. Wszyscy wiemy jak ten oddział wyglądał i jak bardzo wymagał modernizacji. Trzeba też pamiętać o innych oddziałach. My zainwestowaliśmy do tej pory 5,5 mln. złotych w remonty i sprzęt. Chcemy, aby ten szpital był placówką na miarę XXI wieku. Za rok lub dwa, bez względu na to kto będzie zasiadał we władzach powiatu, ten kierunek powinien zostać utrzymany. - powiedział starosta Ryszard Niedziółka. Tylko w tym roku wkład Powiatu w szpital wyniósł 1 341 173,37 zł.
Na uroczystości przecięcia wstęgi pojawił się również wicewojewoda warmińsko - mazurski Sławomir Sadowski. - Szpital Powiatowy w Kętrzynie pełni istotną rolę na mapie naszego województwa. Wykonany remont dostosowuje ten obiekt nie tylko do obowiązujących norm, ale też czyni go bardziej nowoczesnym. Tutaj jest również ośrodek kształcenia młodych lekarzy i jest to bardzo ważna rola tego szpitala - podkreślał wicewojewoda. - Dzieci wymagają szczególnej uwagi i naszego serca, a serce w terminologii chrześcijańskiej to też nasze sumienie. Wdzięczność dziecka jest najlepszym podziękowaniem - dodał.

Radości nie kryli też samorządowcy z gmin położonych na terenie powiatu kętrzyńskiego.
- Bardzo się cieszymy, że nastąpiła znacząca poprawa. Wyznaczony jest kierunek, który jest konsekwentnie realizowany. Najważniejszy jest wizerunek, który cały czas stoi na przeszkodzie w pozytywnym postrzeganiu tej placówki. Takie remonty ten wizerunek poprawiają, a to powinno polepszyć naszą konkurencyjność w skali województwa. Nie życzę nikomu chorób, ale wierzę, że pacjenci z naszego powiatu będą wybierać kętrzyński szpital - podzielił się opinią Ryszard Kozyra, wójt Gminy Barciany.
Podobnego zdania był wójt ze Srokowa. - Widać, że szpital zmierza w dobrą stronę, że są zmiany na lepsze. Tak trzymać - skwitował krótko Franciszek Andruszkiewicz.

Obecnie oddział liczy 20 łóżek. Dodatkowo na sali małych dzieci dostępne są rozkładane łóżka dla rodziców. Sale są jedno, dwu i trzyosobowe co ma pomóc w izolacji chorób zakaźnych i ich leczeniu. Sala obserwacyjna została wyposażona w ciągi powietrzne, które izolują bakterie w taki sposób, aby nie przedostały się do innych pomieszczeń. - Teraz będziemy myśleć o kolejnych działaniach. Najpilniejsze potrzeby to modernizacja Izby Przyjęć i bloku operacyjnego - dodaje Ryszard Niedziółka.

Wojciech CarukCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages