Poniedziałek, 23 listopada 2020. Imieniny Adeli, Felicyty, Klemensa

Warsztaty bożonarodzeniowe w Nakomiadach

2017-12-13 12:30:56 (ost. akt: 2017-12-13 12:47:41)

Autor zdjęcia: Andrzej Sydor

W Szkole Podstawowej w Nakomiadach odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe. Miały one na celu wprowadzenie społeczności szkolnej w nastrój zbliżających się świat oraz integrację środowiska.

Dyrektor szkoły Olga Wanago przywitała uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Wśród zaproszonych gości obecni byli m. in.: przedstawiciel Komisji Oświaty Jadwiga Bazyluk, sołtys Tomasz Wyszomirski i przewodnicząca Rady Rodziców Emilia Jackiewicz. 

Warsztaty rozpoczęły się wspaniałym koncertem kolęd, w wykonaniu uczniów poszczególnych klas, przy akompaniamencie Mateusza Szostkowskiego. Niektóre kolędy otrzymały niezwykłą i oryginalną aranżację.

Następnie wychowankowie wspólnie z rodzicami wykonali ozdoby, którymi udekorowano szkolną choinkę a najodważniejsi mieli okazję spróbować swoich sił w pieczeniu pierników. Mobilizowali do tego i pomagali goście. Nauka nie poszła na marne, gdyż wypieki były smakowite.

- Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w dzisiejszym spotkaniu, które w swoim przesłaniu nawiązuje do starej polskiej tradycji spędzania Świąt Bożego Narodzenia - powiedział sołtys.

Dziękując realizatorom warsztatów Olga Wanago złożyła również podziękowanie Jerzemu Powierży za przygotowanie bożonarodzeniowej szopki a Andrzejowi Długoszowi za podarowanie żywej choinki. Zajęcia zakończyły się wspólnym kolędowaniem. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Grażyna Łempicka, Justyna Gregorczyk, Katarzyna Łopacka oraz Mateusz Szostkowski.

Andrzej SydorCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages