Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Poszukiwany za rozbój trafił do aresztu

2017-12-06 12:01:21 (ost. akt: 2017-12-06 17:46:01)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Dobre rozpoznanie rejonu służbowego przez dzielnicowych i regularny kontakt z lokalną społecznością – to ważne i bardzo przydatne elementy, które w policyjnej pracy pomagają zatrzymać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Tak też było w przypadku 22-latka poszukiwanego za rozbój. Mężczyzna dzisiaj, 6 grudnia trafił do aresztu śledczego.

Wśród wielu różnych czynności policyjnych jest również zatrzymywanie osób poszukiwanych. Osoby poszukiwane rzadko czekają na funkcjonariuszy w swoich domach. Często celowo ukrywają się, zmieniają miejsca pobytu, aby utrudnić lub wydłużyć wykonanie czynności karnych lub administracyjnych ze swoim udziałem.

Wczoraj dzielnicowi poprzez dobre rozpoznanie rejonu służbowego i regularny kontakt z lokalną społecznością ustalili miejsce przebywania osoby ukrywającej się przed organami ścigania. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma przebywać na terenie miasta. Dzielnicowi jadąc jedną z ulic zauważyli poszukiwanego mężczyznę. Zaskoczony widokiem funkcjonariuszy 22-latek twierdził, że nie wiedział, że był poszukiwany i że ma się zgłosić do aresztu. Mieszkaniec gminy Kętrzyn poszukiwany był na podstawie zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie. Mężczyzna ma do odbycia karę 2 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności za rozbój. Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę i przewieźli do policyjnej celi. 22-latek trafił już do aresztu śledczego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

Przypomnijmy:

W kwietniu br. oficer dyżurny kętrzyńskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że do jednego z barów mieszczących się na terenie gminy Kętrzyn weszło dwóch mężczyzn, którzy mieli pobić i okraść barmana. We wskazane miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci, którzy po krótkim pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn mających związek z rozbojem. Okazało się, że 22-latek oraz jego starszy kolega 31-latek weszli do jednego z barów, gdzie pobili barmana, a następnie ukradli mu telefon komórkowy, portfel z pieniędzmi, dokumenty oraz pieniądze z kasy. Łącznie blisko 2.000 złotych. Funkcjonariusze podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, w których ukryli się sprawcy odnaleźli i odzyskali skradzione mienie. Pieniądze były ukryte w jednej z damskich torebek natomiast telefon pod butlą gazową.

Pokrzywdzony mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Pijani mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty rozboju, do których się przyznali.

Drugi ze sprawców już odsiaduje zasądzoną karę.

ep/in

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages