Wtorek, 10 grudnia 2019. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Nowy dyrektor w kulturze

2017-12-10 10:00:00 (ost. akt: 2017-12-11 08:48:19)

Autor zdjęcia: Agnieszka Roszig

W listopadzie pisaliśmy o zmianach na stanowisku dyrektora Kętrzyńskiego Centrum Kultury.Damian Nietrzeba zrezygnował z tej funkcji. Od 1 grudnia zajmuje je oficjalnie Agnieszka Roszig, która została wybrana w wyniku konkursu.

Agnieszka Roszig z kulturą związana jest od wielu lat. Jest współzałożycielką i prezesem Stowarzyszenia "Mazurska Kosaczewina" upowszechniającego kulturę i tradycję dawnych Mazur. Organizacja ma swoją siedzibę w Koczarkach. Występy działającego w stowarzyszeniu zespołu ludowego można było zobaczyć na terenie całego regionu Warmii i Mazur. Kosaczewina zrealizowała też szereg widowisk traktujących o dawnej kulturze tych ziem. Członkowie przyczynili się też do powstania filmów "Trzy pokolenia później" i "Odnaleźć Mazury" oraz wielu audycji radiowych. Za swoją działalność organizacja oraz jej prezes otrzymali szereg nagród. Jak twierdzi sama zainteresowana. pracę na nowym stanowisku zaczyna z nową energią i pozytywnym nastawieniem.
- Stworzyłam koncepcję funkcjonowania Kętrzyńskiego Centrum Kultury i myślę, że jest ona możliwa do zrealizowania. Jestem wdzięczna komisji konkursowej, że przychyliła się do moich pomysłów. Pracuję dopiero od kilku dni i nie chcę jeszcze zdradzać szczegółów, ponieważ realizacja tych zamierzeń jest zależna od wielu czynników merytoryczno - finansowych, z którymi jeszcze muszę się zapoznać - mówi Agnieszka Roszig.
Równie tajemniczo brzmi uzasadnienie wyboru w protokole komisji podpisanym przez burmistrza Krzysztofa Hećmana.
- Po przeprowadzeniu z kandydatką rozmowy kwalifikacyjnej, której celem było uzyskanie informacji o zakresie wiedzy merytorycznej związanej ze specyfiką stanowiska oraz wykazaniem predyspozycji niezbędnych do wykonywania tej pracy stwierdzono, że wybrana osoba spełniła zakładane oczekiwania - czytamy w dokumencie dostępnym w Biuletynie Informacji Publicznej kętrzyńskiego urzędu.
Konkurs został ogłoszony 31 października, a dokumenty można było składać do 20 listopada. W wyniku wstępnej selekcji do następnego etapu rekrutacji zakwalifikowały się dwie kandydatki spełniające wymagania formalne określone w ogłoszeniu
Nowa dyrektorka KCK już kiedyś pracowała w strukturach Urzędu Miasta w Kętrzynie. Teraz po kilku latach przerwy powraca do instytucji podległej pod urząd.
- Pracowałam jako główna księgowa. Zajmowałam się przez siedem lat finansami Kętrzyńskiego Centrum Kultury. Znam więc tą płaszczyznę, natomiast merytorycznie jest to dla mnie coś nowego i mam nadzieję, że przyczynię się do rozwoju kultury w naszym mieście - dodaje Roszig.
Do tej pory stanowisko dyrektora zajmował Damian Nietrzeba, jednak przebywał na bezpłatnym urlopie ze względu na pełnienie funkcji zastępcy burmistrza Kętrzyna. - Ze względu na moje coraz większe obowiązki jako wiceburmistrza postanowiłem zrezygnować ze stanowiska dyrektora KCK - poinformował Damian Nietrzeba. Funkcję zastępcy dyrektora KCK powierzano w tym czasie m.in. Justynie Żołnierowicz - Jewuła, Beacie Szuksztul czy ostatnio Małgorzacie Margas.

Wojciech Caruk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zenek #2395106 | 5.172.*.* 10 gru 2017 20:00

    Gratulacje, ale zdjęcie mija się z rzeczywistością.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages