środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Złoto Kętrzyna zgarnęli młodzi piłkarze Naki Olsztyn

2017-11-20 10:06:26 (ost. akt: 2017-11-30 10:08:36)

Autor zdjęcia: mosir-ketrzyn.pl

FUTSAL/// Dwie kętrzyńskie hale sportowe MOSiR stały się 18-19 listopada areną międzynarodowych zmagań młodych piłkarzy. Po łącznie blisko widowiskowych 200 meczach, triumfatorem wielkiego Turnieju Respect Cup została ekipa Naki Olsztyn.

Do walki o złoto i Puchar Burmistrza Kętrzyna stanęło 12 utalentowanych ekip nie tylko z naszego powiatu (Granica Kętrzyn, Orlęta Reszel, Soccer Kętrzyn i MKS Korsze), nie tylko z całej Polski (np. Warszawy, Kobyłki czy Olsztyna), ale i zza granicy. O międzynarodowy charakter zawodów zadbali bowiem piłkarze z Ukrainy: Evropchon Smyga i Peremogec Kijów.

Nasi reprezentanci - niestety - okazali się tym razem nad wyraz gościnni. Najwyżej w klasyfikacji uplasowała się (7. miejsce) futbolowa rodzina Granicy, a lokaty w dalszej części tabeli przypadły odpowiednio Orlętom (10. miejsce), Soccerowi (11. miejsce) i Korszom (12. miejsce).

Po przebrnięciu przez fazę grupową, w półfinałach Naki Olsztyn ograł zespół Wicher I Kobyłka (3:0), natomiast Evropchon Smyga rozprawił się z Wigrami Suwałki (3:1). W meczu "pokonanych" górą byli piłkarze spod sztandaru Wichra i to oni zgarnęli brąz turnieju.

Wielki finał przybrał zatem niesamowity, międzynarodowy wymiar. Ekipy Naki Olsztyn i Evropchon Smyga dźwigały na swych barkach nie tylko niełatwe zadanie godnego reprezentowania własnego klubu, ale i Polski oraz Ukrainy.

Walka rozgorzała na dobre już od pierwszego gwizdka. Lecz mimo ogromnej liczby doskonałych sytuacji (kibice byli świadkami prawdziwego bogactwa potężnych strzałów i widowiskowych dryblingów), na boisku królowali defensorzy obu stron, którzy raz po raz ratowali drużyny przed utratą bramki. W całym meczu padła tylko jedna bramka. Jej autorami byli olsztynianie, którzy tym sposobem nie tylko wyszli zwycięsko z meczu, ale i triumfowali w całym Turnieju Respect Cup.

Nikt minionego weekendu nie opuszczał jednak boiska z pustymi rękami. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni medalami i upominkami, a zespoły okolicznościowymi pucharami. Dodatkowe trofea zgarnęli również najlepsi zawodnicy turnieju, których organizatorzy uhonorowali statuetkami indywidualnymi.

Końcowa klasyfikacja turnieju:1. Naki Olsztyn, 2. Evropchon Smyga, 3. Wicher I Kobyłka, 4. Wigry Suwałki, 5. Masuria Giżycko, 6. Drukarz Warszawa, 7. Granica Kętryzn, 8. Mini Soccer Mrągowo, 9. Peremogec Kijów, 10. Orlęta Reszel, 11. Soccer Kętrzyn, 12. MKS Korsze.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages