Poniedziałek, 23 listopada 2020. Imieniny Adeli, Felicyty, Klemensa

Kętrzyńskie Niedźwiadki Budownictwa

2017-11-30 18:00:00 (ost. akt: 2017-12-02 16:03:37)
Nagrody otrzymały m.in. wspólnoty mieszkaniowe.

Nagrody otrzymały m.in. wspólnoty mieszkaniowe.

Autor zdjęcia: ktk

Już po raz dwunasty władze miasta postanowiły uhonorować tych, którzy przyczyniają się do poprawy jego wizerunku. Do tegorocznej edycji konkursu "Kętrzyńskie Niedźwiadki Budownictwa" zgłoszono 25 obiektów budowlanych

Uroczysta gala, na której wręczono nagrody, odbyła się 23 listopada w w sali widowiskowo - kinowej Kętrzyńskiego Centrum Kultury.

– Od 2006 roku spotykamy się, żeby podkreślić, uhonorować i podziękować sobie i życzyć wszystkiego najlepszego na kolejne lata jeśli chodzi o nasze miasto. Jednak nie od 2006 roku zmieniamy Kętrzyn. Zmienialiśmy go również wcześniej w innych okolicznościach już po roku 1990. Wielokrotnie powtarzam, że ta gala kojarzy mi się z utworem mojej i waszej młodości. Mr ZOOB napisał kiedyś taki utwór "Mój jest ten kawałek podłogi". Moim "kawałkiem podłogi" i myślę, że każdego z nas jest właśnie Kętrzyn.. Najpiękniejsze uczucia w każdym z nas budzą rzeczy wspólne jeśli razem zmieniamy ten Kętrzyn – mówił ze sceny Krzysztof Hećman, burmistrz Kętrzyna.

Ideą konkursu jest nagrodzenie i wyróżnienie osób, firm i instytucji przyczyniających się do poprawy wizerunku naszego miasta poprzez budowanie nowych obiektów, jak również remont, modernizację czy adaptację tych już istniejących. Do XII edycji konkursu można było zgłaszać propozycje w czterech kategoriach: budynków mieszkalnych jednorodzinnych, budynków mieszkalnych wielorodzinnych, w tym również wspólnoty mieszkaniowe, obiektów użyteczności publicznej i obiektów komercyjnych. Łącznie zgłoszonych zostało 25 inwestycji, w tym 25 inwestorów i 16 wykonawców robót budowlanych.

W gronie uhonorowanych znalazła się m.in. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Pionier". - Cieszymy się z otrzymanej nagrody. To wyróżnienie dla wszystkich naszych spółdzielców, bo to oni przecież finansują te prace modernizacyjne. W tym roku zmodernizowaliśmy kilka budynków na Osiedlu Piastowskim przy ul. Królowej Bony i Stefana Batorego. Kontynuujemy rozpoczętą w ubiegłym roku akcję termomodernizacji, której poddaliśmy łącznie osiem bloków. Myślę, że efekty w postaci oszczędności za zużycie energii cieplnej mieszkańcy już odczuwają w swoich rozliczeniach rocznych. Nagroda za naszą pracę jest bardzo miłym gestem - mówi Arkadiusz Książek, prezes SM "Pionier" w Kętrzynie.

Wojciech Caruk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ciekawy #2419395 | 197.231.*.* 16 sty 2018 21:17

  jak wyglądają nowe mieszkania Miasta ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ksiądz Paweł #2387700 | 89.228.*.* 1 gru 2017 09:56

  Medal dajcie tym co dla bajanowcow nowe mieszkania oddają do zgnojenia

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages