Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Wystawa "Na dobry nastrój"

2017-12-04 12:00:00 (ost. akt: 2017-12-04 15:57:01)

Wystaw w Powiatowym Domu Kultury ciąg dalszy. Tym razem będzie można podziwiać prace Oksany Hopyak-Fity. Artystka talent malarski przejawiała już od dziecka, a swoje pierwsze prace na wystawach przedstawiała w wieku 4-5 lat.

Otwarcie wystawy odbędzie się w czwartek, 7 grudnia o godz. 18.00 w Powiatowym Domu Kultury "Czerwony Tulipan" przy ul. Pocztowej 13 w Kętrzynie. Na wernisażu artystka zaprezentuje różnorodne techniki malarskie: pastele, grafikę, malarstwo olejne.

- Malować zaczęłam już jako 2-latka. Swoje pierwsze obrazki rysowałam pod stołem w salonie. Z czasem zaczęłam rysować po ścianach w całym mieszkaniu, gdzie tylko mogłam dosięgnąć – przyznaje Oksana Hopyak-Fita. - Najbardziej lubiłam rysować zwierzęta i kwiaty. Wkrótce rodzice zrobili remont, a mnie wysłano do Studia Rysunku działającego przy domu kultury. W wieku 4-5 lat moje obrazy były wystawiane na terenie całej Ukrainy, a nawet w Rosji, w Moskwie – wspomina swoje artystyczne początki.

Oksana Hopyak-Fita jest absolwentką lwowskiej Akademii Drukarstwa oraz członkiem Stowarzyszenia Plastyków "Arte" we Lwowie. Przez 7 lat współpracowała z magazynem dla dzieci "Zerniatko" dla którego tworzyła ilustracje. Tworzy również ilustracje do książek dla dzieci. Prace artystki znajdują się w prywatnych kolekcjach i galeriach za granicą oraz na Ukrainie.
Z pewnością warto na własne oczy przekonać się jak dużym talentem została obdarzona. Polecamy!

Monika Pacek


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages