Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Starosta docenił pracowników socjalnych

2017-11-26 11:56:07 (ost. akt: 2017-11-26 09:23:54)

Autor zdjęcia: PDK "Czerwony Tulipan"

We wtorek, 21 listopada w Powiatowym Domu Kultury Czerwony Tulipan odbyły się uroczyste obchody Dnia Pracownika Socjalnego. Na uroczystości spotkali się pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kętrzynie, Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Kętrzynie, Powiatowego Domu Dziecka w Reszlu oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kętrzynie.

Wieczór rozpoczął się koncertem Tomasza Saleja, olsztyńskiego barda i poety. Muzyk od pierwszych chwil swojego występu w subtelny sposób angażował w niego przybyłych gości, którzy nie pozostali obojętni na te starania.
- Inteligentna publiczność. Reagująca. Już od pierwszego utworu udało mi się złapać z nią znakomity kontakt – mówi Tomasz Salej. - Gram od trzydziestu lat, podczas występów zawsze staram się delikatnie prowokować odbiorców wysyłając im wyrafinowane sygnały. Jeżeli ze strony publiczności następuje odzew, nawiązujemy piękny, twórczy dialog. I tutaj taką wielobarwną rozmowę udało nam się stworzyć. W takich doskonałych warunkach zawsze powstaje nowa jakość. Zresztą wystarczy powiedzieć, że nie wiem kiedy upłynęła godzina występu. Wyjechałem z Powiatowego Domu Kultury z rozśpiewaną duszą, a jak wiadomo dusza u barda ma największą moc sprawczą.
Zgromadzona publiczność była zachwycona koncertem, lekkością formy, a przy tym głębokością przekazanej treści oraz bezpretensjonalnością twórcy. To wszystko złożyło się na wyjątkowy klimat w którym przebiegał wieczór.
- Jestem pod wielkim wrażeniem występu i twórczości pana Tomasza Saleja. To było właśnie to czego oczekiwaliśmy, co było nam potrzebne – mówiła Dorota Siwicka, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kętrzynie. - Istny eliksir dla duszy. Coś niepowtarzalnego, indywidualnego. Wszyscy pracownicy byli bardzo pozytywnie zaskoczeni tym koncertem. Był naprawdę niesamowity.
Następnie na scenie pojawił się akordeonista Remigiusz Pawelczyk, który również doskonale sobie poradził i wzbudził zachwyt wśród publiczności.
- Znam Remka bardzo długo i widzę jak jego muzyka staje się coraz bardziej dojrzała. Muzyka, którą dziś zagrał była zupełnie inna niż chociażby rok temu – powiedziała Siwicka. - Na koncercie wprowadził nas w wyjątkowy nastrój. Myślę, że oczami wyobraźni, każdy z nas już widział nenufary na spokojnej tafli jeziora.

Podczas spotkania Ryszard Niedziółka, starosta kętrzyński podziękował wszytkim pracownikom służb społecznych za ich trud i codzienną pracę oraz złożył najlepsze życzenia na przyszłość wręczając kwiaty wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.
- Organizując dzisiejszą uroczystość chcieliśmy podziękować osobom pracującym w obszarze opieki społecznej. Chcieliśmy uczcić wszystkich tych, którzy pracują na rzecz osób osieroconych, uzależnionych, niepełnosprawnych i cierpiących – dodała Dorota Siwicka.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages