Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Recytowali legendy w bibliotece

2017-11-20 18:00:00 (ost. akt: 2017-11-21 07:54:45)
Konkurs zdominowały uczennice z Karolewa

Konkurs zdominowały uczennice z Karolewa

Autor zdjęcia: Urszula Konieczka

W sobotę 18 listopada w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w kętrzyńskim zamku odbyła się kolejna edycja Młodzieżowego Konkursu Krasomówczego organizowanego przez kętrzyński Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego w Kętrzynie.

Wydarzenie było debiutem organizacyjnym nowego szefa Oddziału - Prezesa Zarządu Mariana Stanisławskiego. Konkursie wzięło udział 10 uczestników z trzech szkół – Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie, Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Kętrzynie i z oddziałów gimnazjalnych z Karolewa przy Szkole Podstawowej w Kruszewcu.
W kategorii klas IV – VI bezkonkurencyjny okazał się Antek Jowsa, uczeń klasy IV ZS z OI w Kętrzynie, który brawurowo wykonał tekst zatytułowany „Ciekawość” i jego zwycięstwo było bezdyskusyjne.
W kategorii klas VII i klas gimnazjalnych klasyfikacja wyglądała następująco:
I miejsce zajęła Katarzyna Siok - uczennica klasy II A Gimnazjum Gminnego w Karolewie, przygotowana przez mgr Urszulę Konieczka,
II miejsce zajęła Weronika Lewicka - uczennica klasy II B Gimnazjum Gminnego w Karolewie, przygotowana przez mgr Bożenę Dziergawkę,
III miejsce zajęła Klaudia Rodak - uczennica klasy III B Gimnazjum Gminnego w Karolewie, przygotowana przez mgr Urszulę Konieczka,
IV miejsce zajęła Karolina Matusiak – uczennica klasy II B Gimnazjum Gminnego w Karolewie, przygotowana przez mgr Bożenę Dziergawkę.
Dziewczęta dzielnie walczyły, prezentując teksty o biedaku, który śmierć wziął w kmotry, o kucharzu z nieba, który szukał ludzi głupszych od swojej żony, o broczących krwią siejach żyjących w jeziorze Wigry i o zaklętym zamku z olsztyńskiego lasu.
Wszyscy uczestnicy Konkursu oraz ich opiekunowie otrzymali wspaniałe nagrody książkowe ufundowane przez Burmistrza Kętrzyna. Wszystkim gratuluję sukcesów, życzę powodzenia w przyszłości i zachęcam do udziału w przyszłorocznej edycji.

Urszula Konieczka

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages