Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Święto Niepodległości w Nakomiadach

2017-11-15 07:25:57 (ost. akt: 2017-11-15 07:38:47)
Uczniowie przedstawili polską drogę do wolności

Uczniowie przedstawili polską drogę do wolności

Autor zdjęcia: Andrzej Sydor

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w poniedziałek 13 listopada w Szkole Podstawowej w Nakomiadach, odbył się uroczysty apel.

Wśród zaproszonych gości obecni byli m. in.: inspektor ds. oświaty Anna Abramowicz, ks. Andrzej Jóźwik, przedstawiciel Komisji Oświaty Jadwiga Bazyluk, sołtys Tomasz Wyszomirski, przewodnicząca Rady Rodziców Emilia Jackiewicz. Dyrektor szkoły Olga Wanago przywitała wspomnianych gości, rodziców oraz uczniów i zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego.
Uczniowie , w zarysie historycznym, zapoznali publiczność z polską drogą do wolności, począwszy od insurekcji kościuszkowskiej, poprzez Legiony Polskie we Włoszech, powstania narodowe, a skończywszy na Legionach Polskich Józefa Piłsudskiego. Wiersze Antoniego Słonimskiego, Wandy Chotomskiej, Tadeusza Różewicza i Ryszarda Przymusa przeplatane były pieśniami patriotycznymi przy akompaniamencie gitary akustycznej, na której grał Mateusz Szostkowski.
– Ważne jest, by uczyć już najmłodszych miłości i szacunku do ojczyzny. Bo wolność i niepodległość nie jest dana raz na zawsze – powiedział Tomasz Wyszomirski dziękując za wspaniały występ. Ze swojej strony Olga Wanago przypomniała, że wzruszający montaż słowno-muzyczny mieli również okazję obejrzeć parafianie, uczestniczący w niedzielnej mszy. Program artystyczny przygotowała Grażyna Łempicka.

Andrzej Sydor

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages