Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Uczniowie z Kętrzyna wystrzelali drugie miejsca

2017-11-14 22:00:19 (ost. akt: 2017-11-15 07:39:14)

Autor zdjęcia: Powiatowe Centrum Edukacyjne

Świetne wyniki osiągnęli logistycy z Powiatowego Centrum Edukacyjnego na XII Wojewódzkim Wojskowym Turnieju Rekreacyjno-Sportowym z okazji Dnia Niepodległości w Olsztynie

W dniu 10 listopada 2017 r. na terenie Jednostki Wojskowej 1 Olsztyńskiego Batalionu Składowania w Olsztynie odbył się XII Wojewódzki Wojskowy Turniej Rekreacyjno - Sportowy z okazji Dnia Niepodległości. Zawody były silnie obsadzone przez reprezentacje uczniów szkół ponadgimnazjanych z Olsztyna, Lubawy, Bartoszyc oraz Kętrzyna. Powiatowe Centrum Edukacyjne reprezentowali: Roksana Mleczek, Jakub Konieczny i Adrian Popławski z Technikum Logistycznego.
W klasyfikacji indywidualnej Roksana Mleczek potwierdziła swój strzelecki kunszt i wywalczyła II miejsce w kategorii strzelanie dziewcząt, a Adrian Popławski zajął II miejsce w konkurencji sprawnościowej chłopców. Zwycięzcom GRATULUJEMY!!!!
Turniej składał się z 3 części: testu wiedzy historycznej o tematyce niepodległościowej, wieloboju sprawnościowego i strzelania z broni pneumatycznej. Jego celem było kształtowanie postaw patriotycznych oraz podnoszenie wiedzy historycznej, sprawności fizycznej i umiejętności obronnych młodzieży szkolnej. Organizatorem imprezy był 1 Olsztyński Batalion Składowania w Olsztynie wchodzący w skład 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej im. Kazimierza Wielkiego, przy współpracy z Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz Zarządem Wojewódzkim LOK. Patronat honorowy nad turniejem objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, który rozpoczął turniej i ufundował puchary i medale dla najlepszych uczestników. Do zawodów młodzież z PCE przygotowywali nauczyciele: Krzysztof Hrycenko i Ireneusz Cioch.
Na zakończenie zostaliśmy zaproszeni do jubileuszowej edycji turnieju, który odbędzie się już za rok. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy w tak oryginalnej i przyjemnej formie uczcić to najważniejsze święto państwowe.

Ireneusz Cioch


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Najlepsi

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages