środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Technicy budownictwa z PCE na budowie wiaduktu

2017-11-09 12:06:20 (ost. akt: 2017-11-09 11:15:18)

Autor zdjęcia: Powiatowe Centrum Edukacyjne

W piątek 3 listopada uczniowie Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Kętrzynie wybrali się na wycieczkę zawodową do Olsztyna. Celem była budowa wiaduktu żelbetowego na remontowanej obecnie ulicy Towarowej.

Wykonawcą robót jest firma BUDIMEX - jedna z największych firm budowlanych w Polsce.
Po przybyciu na miejsce powitała nas pani Magdalena Małecka - Cebula,
która jest kierownikiem budowy obiektu. Po krótkim szkoleniu bhp i zmianie obuwia, uzbrojeni w kaski ochronne i kamizelki odblaskowe ruszyliśmy na plac budowy.
Pani kierownik zapoznała nas ze stopniem zaawansowania robót, z dokumentacją obiektu oraz omówiła już zakończone roboty i trudności wynikające z prowadzeniem budowy w terenie miejskim.
Przyczółki mostowe, szalunki tracone, zbrojenie płyty mostowej, betonowanie, dylatacje - to tylko niektóre z elementów budowanego obiektu omawiane przez panią Magdalenę. Szczególną uwagę zwróciliśmy na połączenia stalowych belek nośnych z żelbetową płytą mostową za pomocą łączników sworzniowych - montaż konstrukcji wiaduktu odbywał się bez zamknięcia linii kolejowej - podczas normalnego ruchu pociągów.
Mogliśmy też zobaczyć jak odbywa się betonowanie płyty, które trwało w trakcie naszej wizyty - mieszanka betonowa podawana z betonowozu do pompy i dalej rurociągiem kilkanaście metrów w górę na płytę mostową.
Na zakończenie wycieczki pani Magdalena sprawdziła naszą wiedzę budowlaną - nawet nieźle sobie poradziliśmy i stwierdziła, że moglibyśmy częściej przyjeżdżać, bo tak ładną pogodę przywieźliśmy, że wszyscy pracownicy są zadowoleni.
Podziękowaliśmy za gościnność i cenne rady. Jeszcze krótki spacer na dworzec
i zmęczeni, ale z uśmiechem na ustach wróciliśmy do Kętrzyna.

Gabriela Wach, 2TLB
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Najlepsi

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages