Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Pomysłowa szkoła - integracja w PCE

2017-11-04 12:27:30 (ost. akt: 2017-11-04 12:28:20)

Autor zdjęcia: Powiatowe Centrum Edukacyjne

Nowa szkoła, nowe koleżanki, nowi koledzy, nowi nauczyciele – jak w tym wszystkim nie pogubić się? Powiatowe Centrum Edukacyjne znalazło rozwiązanie: wyjazdy integracyjne.

Korzystając z powyższej możliwości uczniowie klasy I TLBS brali udział w wycieczce do Gierłoży i Pożarek. Pomimo fatalnych warunków atmosferycznych młodzież z zaciekawieniem wysłuchała Pani przewodnik, która opowiadała nam o historii Byłej Wojennej Kwatery Hitlera.Po wycieczce był czas na ognisko (posiłek złożony z kiełbasek i chleba) i pamiątkowe sesje zdjęciowe. Tych kilka wspólnie spędzonych godzin uważamy za udane i czekamy na więcej.

Ponadto klasy pierwsze wraz z wychowawczyniami wyjechały do Świętej Lipki, naszej warmińskiej „Perły Baroku”. Uczniowie wysłuchali historii maryjnego sanktuarium, którą opowiedział ks. Marek, jezuita. Oprócz nasycenia oka pięknymi malowidłami i kunsztem architektonicznym bazyliki, odbyła się także uczta dla ucha, czyli koncert organowy. Po krótkim spacerze uczniowie wymieniali się swoimi wrażeniami, grzejąc się przy ognisku i sycąc się kiełbaskami.

Wiesława Walentynowicz / ks. Piotr Wasilewski
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Najlepsi

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages