Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Abstrakcyjna fotografia z dźwiękiem i światłem

2017-10-23 16:00:00 (ost. akt: 2017-10-23 14:54:54)

Autor zdjęcia: Dorota Gawerska

Abstrakcja to według definicji "taka realizacja dzieła, w której jest ono pozbawione wszelkich cech ilustracyjności, a artysta nie stara się naśladować natury.". Takiego zadania podjęli się fotografowie z "FOTO MX - a".

19 października Filia Nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w kętrzyńskiej Loży przyciągnęła wielbicieli niekonwencjonalnej fotografii. Na wystawie zaprezentowali swoje prace członkowie Kętrzyńskiego Stowarzyszenia Fotograficzno - Filmowego "FOTO MX": Amelia Kuba, Alicja Woronowicz, aKajat, Justyna Drozd, Agnieszka Gawrońska, Maria Pawluczuk, Bożena Groblewska, Jolanta Małkiewicz, Wojciech Caruk, Jakub Samojluk, Paweł Orszewski, Mirosław Kleczkowski oraz Marcin Jakowicz.
- To już druga nasza wystawa w tym roku w Kętrzynie. Wcześniej pokazaliśmy piękne dziewczyny na tle muzealnych wnętrz i eksponatów. Teraz postanowiliśmy podejść do jakiegoś mniej konwencjonalnego tematu. Wystawa "Abstrakcja" nie ma swojej przewodniej myśli. Chcieliśmy po prostu popuścić wodze naszej fantazji - mówi Justyna Drozd, prezes KSFF "FOTO MX".
Fotografowie zachęcali zebranych do spojrzenia na swoje prace przez pryzmat wyzwolenia twórczej weny i wczucia się w odpowiedni nastrój. Pomóc w tym miała iluminacja świetlna przygotowana przez Mirosława Filipowicza oraz muzyczne tło w wykonaniu Sebastiana Bednarczyka. - Jestem pod wrażeniem klimatu całego wydarzenia. Muzyka, gra świateł i te nie podlegające żadnym definicjom zdjęcia. Dawno czegoś takiego nie widziałem - podzielił się wrażeniami jeden z gości wernisażu.
Fotografie przedstawiają różnorodną formę i technikę wykonania. - Cześć jest niekonwencjonalnie dotknięta kursorem programów graficznych, ale są też takie, które w sposób surowy i realny pokazują obiekt przedstawiony w intrygujący sposób - zauważają sami artyści.
Ci, którzy nie dotarli na wernisaż mogą jeszcze nadrobić zaległości. Wystawę można oglądać w Loży do połowy listopada.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages