Walkower w derbach powiatu. Zdecydowało niedopatrzenie

2017-10-12 16:13:56(ost. akt: 2017-10-12 17:50:57)

Autor zdjęcia: Rafał Rypina

Kilkadziesiąt sekund spędził na boisku Cezary Korbus, obrońca Orląt, który w 92.minucie derbowego meczu z Granicą zmienił Jakuba Janowskiego. Tyle wystarczyło, by piłkarski związek zmienił wynik meczu (na boisku było 1:1) na walkower na niekorzyść Orląt.
Korbus był przygotowany do wejścia od kilku minut, ale zmienić miał nie Janowskiego, a Romańczuka. Różnica jest o tyle istotna, że Janowski ma status młodzieżowca, a na boisku musi przebywać dwóch takich zawodników.

W doliczonym czasie gry Janowski doznał jednak urazu i nie mógł kontynuować spotkanie. Wówczas na boisku zastąpił go Korbus. Kilkanaście sekund po jego wejściu na plac gry, sędzia zakończył zawody.

- Przepisy są nieubłagane, zła zmiana oznacza walkower. Nie ma znaczenia fakt, że zmiana ta była zupełnie nieistotna dla przebiegu meczu. Musimy teraz skupić się na kolejnym wyzwaniu, w weekend znów gramy mecz derbowy, tym razem z Korszami - skomentował sytuację przedstawiciele Orląt.