Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Inne spojrzenie na fotografię

2017-10-17 10:00:00 (ost. akt: 2017-10-18 17:10:45)

Autor zdjęcia: Alicja Woronowicz

Ładne widoki już były, piękne dziewczyny również. Teraz kętrzyńscy fotografowie postanowili inaczej podejść do tworzonych przez siebie prac. Kętrzyńskie Stowarzyszenie Fotograficzno - Filmowe "FOTO MX" przygotowuje kolejną nietypową wystawę.

19 października o godz. 18.00 w Filii Nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w kętrzyńskiej Loży odbędzie się wernisaż wystawy prac lokalnych pasjonatów "malowania światłem". Pod tajemniczym tytułem "Abstrakcja" będzie można zobaczyć twórczość artystów z Kętrzyna, Węgorzewa i Mrągowa zrzeszonych w popularnym "FOTO MX - ie".
- Przyzwyczajeni jesteśmy do fotografii pejzażowej, modelingowej, makro itp. Jednak nigdy jeszcze nie popuściliśmy naszej fantazji na tyle, żeby stworzyć coś niedefiniowalnego. Teraz przyszedł na to czas. Daliśmy się ponieść własnej wyobraźni i kreatywnością, ale też możliwościom programów do graficznej obróbki zdjęć - mówi Justyna Drozd, prezes Kętrzyńskiego Stowarzyszenia Fotograficzno - Filmowego "FOTO MX". Otwarciu wystawy będzie towarzyszyć pokaz iluminacji świetlnej z dźwiękiem. - Zapraszamy na prawdziwą ucztę duchową dla oka. Podjęliśmy się trudnego tematu. Zachęcam do przyjścia i sprawdzenia, czy nam się udało - zaprasza szefowa fotografów. Kętrzyński FOTO MX działa od 1986 roku, a od kilku lat oficjalnie jako stowarzyszenie. "Abstrakcja" to nie jedyna tegoroczna wystawa artystów. Przez całe wakacje można było w Muzeum w Kętrzynie podziwiać piękne dziewczyny, na tle zamkowych murów i eksponatów. - Teraz przyszedł czas na nasze inne spojrzenie na fotografię - dodaje Justyna Drozd.
W Loży na wystawie swoje prace zaprezentują: Alicja Woronowicz, Agnieszka Gawrońska, Justyna Drozd, Anna Kajat, Amelia Kuba, Paweł Orszewski, Jakub Samojluk, Mirek Kleczkowski, Maria Pawluczuk, Bożena Groblewska, Wojtek Caruk, Jolanta Małkiewicz i Lucjan Mikulski.
Wojciech Caruk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages