Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Uczniowie z Nakomiad oddali cześć Wielkim Polakom

2017-10-08 10:52:45 (ost. akt: 2017-10-08 10:58:56)

Autor zdjęcia: Andrzej Sydor

W sobotę 7 października, na terenie lotniska Kętrzyn Wilamowo po raz siedemnasty, odbyła się uroczystość poświęcona Wielkim Polakom – Janowi Pawłowi II i kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. W samo południe przy obeliskach rozpoczął się Apel Pamięci Oręża Polskiego.

Na obchody przybyli przedstawicieli władz wojewódzkich, samorządowych, dostojnicy kościelni, uczniowie, harcerze oraz kompanie honorowe jednostek wojskowych. Wszystkich obecnych przywitali organizatorzy ks. dziekan Stanisław Majewski oraz prezes Aeroklubu Krainy Jezior Stanisław Tołwiński.

Zwracając się do obecnych arcybiskup senior Edmund Piszcz przytoczył słowa Prymasa Stefana Wyszyńskiego: „Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości, staje się wkrótce narodem bez ziemi, narodem bezdomnym, bez przyszłości. Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się.”
Na zakończenie apelu delegacje złożyły kwiaty pod obeliskami, wśród nich uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nakomiadach wraz z dyrektor Olgą Wanago.
Uroczystości zakończyła polowa msza święta, odprawiona w hangarze lotniczym. Podczas kazania arcybiskup E. Piszcz zwrócił uwagę na znaczenie słowa służba, która oznacza pracę na rzecz jakiejś wspólnoty, dla dobra innych. Z tym słowem wiążą się również dwa następne - miłość i wierność. – I tymi wartościami powinien kierować się w życiu każdy człowiek - podkreślił arcybiskup.

Andrzej Sydor


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rrrr #2346686 | 89.228.*.* 9 paź 2017 10:55

    Ja przepraszam, ale czy to jeszcze można nazwać lotniskiem czy miejscem pamięci?. Tam już od dłuższego czasu nie odbywają się żadne imprezy lotnicze, tylko ciągłe oddawnie hołdu. Czysta paranoja!!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages