Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Twórca Jakuba Wędrowycza odwiedzi kętrzyńską bibliotekę

2017-10-06 16:59:27 (ost. akt: 2017-10-11 19:11:27)

Andrzej Pilipiuk, jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy z gatunku fantastyki spotka się w Kętrzynie z wielbicielami swojej twórczości. Spotkanie odbędzie się 26 października o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w zamku.

Z wykształcenia archeolog. Dziewięciokrotnie nominowany do nagrody im. Janusza A. Zajdla, którą otrzymał w 2002 roku za opowiadanie „Kuzynki”. Dwukrotnie zajął trzecie miejsce w głosowaniu na nagrodę Nautillus. Ponadto, uhonorowany Pucharem Bachusa i Srebrną Muszlą. W 1998 roku nominowany do Ślakfy, nagrody Śląskiego Klubu Fantastyki w kategorii „Pisarz roku”.

Jest autorem książek traktujących o przygodach wiejskiego egzorcysty i bimbrownika Jakuba Wędrowycza, cykli literackich "Kuzynki", "Oko jelenia", "Dziennik Norweski". Na swoim koncie ma również zbiory opowiadań, m.in. "Litr ciekłego ołowiu", "Czerwona gorączka" i "Szewc z Lichtenrade" oraz powieści "Operacja Dzień Wskrzeszenia". Pod pseudonimem Tomasz Olszakowski wydał kilkanaście tomów powieści kontynuujących perypetie Pana Samochodzika. W Kętrzynie Pilipiuk będzie m.in. promował swój najnowszy zbiór opowiadań "Wilcze leże".

Autor w swych opowiadaniach lubuje się w sarkazmie i ciętym języku. Jego baczne oko, w codziennym życiu, idealnie wyłuskuje ludzkie zachowania, wady i przywary zamieniając je w ironiczne życiowe momenty. Sam siebie nazywa „największym piewcą polskiej wsi od czasów Reymonta”.
Wojciech Caruk
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages