Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Ksiądz z Garbna skazany za molestowanie dziewczynek

2017-10-02 14:46:51 (ost. akt: 2017-10-03 11:53:10)

Autor zdjęcia: GwK

Przy pustej sali sędzia Sądu Rejonowego w Kętrzynie wygłosił wyrok w sprawie księdza Jarosława M., na którym ciążyło dziewięć zarzutów molestowania łącznie ośmiu dziewczynek poniżej 15 roku życia. 50-letni kapłan zabronionych czynów miał się dopuścić w latach 1997-2000 i 2011-2012 w parafiach w okolicach Ornety i Kętrzyna.

Dwa lata pozbawienia wolności, pięcioletni zakaz przebywania w miejscach związanych z edukacja i wychowywaniem osób małoletnich do 18. roku życia, zakaz kontaktowania się z czterema pokrzywdzonymi i pokrycie części kosztów procesu - taki wyrok wydał Sąd Rejonowy w Kętrzynie w sprawie księdza Jarosława M., podejrzanego o molestowanie nieletnich.

Spośród oskarżeń stawianych kapłanowi dwa uległy przedawnieniu, natomiast w przypadku trzech innych sąd uniewinnił go nie dopatrując się w zarzucanych czynach znamion przestępstwa. Cztery oskarżenia wystarczyły jednak, by Sąd Rejonowy w Kętrzynie wydał wyrok skazujący. Wyrok nie jest prawomocny.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (78) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zdzich #2393059 | 62.219.*.* 7 gru 2017 22:33

  największą zbrodnią jest usprawiedliwianie pedofilii i ich bronienie

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. do no nie #2389940 | 93.174.*.* 3 gru 2017 22:02

  zamilcz,Pedofilia w Kościele napawa nas wstydem – napisał papież Franciszek w opublikowanym w poniedziałek liście do biskupów. Podkreślił, że księża, którzy się tego dopuścili, “zniszczyli godność dzieci”. “Potępiamy to głęboko i prosimy o przebaczenie” – dodał. “Wysłuchajmy płaczu i narzekania Kościoła, naszej matki, który płacze nie tylko w obliczu bólu zadanego najmniejszym jego dzieciom, ale także dlatego, że zna grzech popełniony przez niektórych jego przedstawicieli: cierpienie, przeszłość i ból nieletnich, którzy zostali seksualnie wykorzystani przez kapłanów” –

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Krys #2389221 | 172.104.*.* 2 gru 2017 21:53

   jeszcze chwila i po takich wpisach będzie tak :przeprowadzona w nocy z 29 na 30 czerwca 1934 akcja schwytania i wymordowania przeciwników Adolfa Hitlera wewnątrz ruchu narodowosocjalistycznego. Tej nocy SS i wojsko zajęły główną siedzibę dowództwa SA i aresztowały jego dowódcę Ernsta Röhma. Według oficjalnych danych zabitych zostało 77 osób, choć przypuszcza się, że naprawdę zamordowano ich około 400. Pretekstem do podjęcia tych działań miał być rzekomo planowany przez nich zamach stanu.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (9)

   1. A to ciekawe: #2389027 | 89.228.*.* 2 gru 2017 16:06

    Będąc członkiem brooklyńskiej chasydzkiej grupy SATMAR, konserwatywnego odłamu ortodoksyjnego Judaizmu, Nuchem projektuje i reperuje MIKVAH według praw Tory. MIKVAH jest rytualną żydowską łaźnią używaną do oczyszczania. Jest wymagane aby wierzący Żydzi oczyszczali się w MIKVAH z rożnych okazji: kobiety po miesiączkowaniu, mężczyźni muszą się w łaźni pojawić przed wielkimi świętami jak Rosz Haszana i Yom Kippur. Bardzo religijni oczyszczają się przed i po akcie seksualnym oraz przed Sabatem. Podczas wizyty w Jerozolimie w 2005 roku, Rabin Rosenberg wszedł do MIKVAH w jednej z najświętszych części miasta, Mea She’arim. „Otworzyłem drzwi prowadzące do SCHVITZ” powiedział. „Wszędzie opary, ciężko coś zobaczyć. Gdy się moje oczy przyzwyczaiły, zobaczyłem starszego mężczyznę siedzącego w tej parze, w moim wieku, długa biała broda, wyglądający na duchownego. Na jego kolanach, odwrócony plecami do niego, siedzi chłopiec, być może siedmioletni. I ten starszy mężczyzna kopuluje doodbytniczo z tym chłopcem”. Rabin zatrzymał się, opanował nerwowo, i kontynuował: „Ten chłopiec był nadziany na tego mężczyznę jak jakieś zwierzę, jak prosiak, i nic nie mówił. Ale na jego twarzy – przerażenie. Starszy mężczyzna spojrzał na mnie jak gdyby nigdy nic, jak byłoby to co on robił codzienną czynnością. Nie przerwał. Byłem tak wściekły, skonfrontowałem go. Zdjął chłopca z penisa i ja odciągnąłem go na bok. Powiedziałem mu: „To grzech przed Bogiem, MISHKOVZUCHER. Co ty robisz z duszą tego chłopca? Niszczysz tego chłopaka!” Miał gąbkę na kiju do mycia pleców i uderzył mnie tym w twarz. „Jak śmiesz mi przeszkadzać!” powiedział. Słyszałem o takich rzeczach dużo wcześniej ale teraz zobaczyłem na własne oczy.”

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Co... #2388010 | 89.228.*.* 1 gru 2017 14:57

    Ostatnio głośno o gwałtach i molestowaniu wśród lewicy i jakiejś gazety,tej od Michnika.Gwałcą też kolarzy,albo kolarze gwałcą,w PZKol-u.Coś podobnego,a ja myślałem,że tylko księża.Co o tym sądzą lewacy?

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (78)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages