Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Policjant z Kętrzyna wśród najlepszych dzielnicowych w województwie

2017-10-01 12:41:35 (ost. akt: 2017-10-01 13:05:48)
Mł. asp. Artur Żejmo z KPP Kętrzyn był drugi w wojewódzkim etapie zawodów na „Dzielnicowego Roku 2017”.

Mł. asp. Artur Żejmo z KPP Kętrzyn był drugi w wojewódzkim etapie zawodów na „Dzielnicowego Roku 2017”.

Autor zdjęcia: archiwum KWP

Po dwóch dniach zmagań w pięciu konkurencjach sposród 38 dzielnicowych biorących udział w zawodach wybrano tego najlepszego. Puchar przechodni Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie powędrował do Bartoszyc. Drugim „Dzielnicowym Roku 2017” w województwie jest mł. asp. Artur Żejmo z KPP w Kętrzynie.

Dwudniowe zmagania o miano „Dzielnicowego Roku 2017”, będące jednocześnie wojewódzkimi eliminacji do zawodów ogólnopolskich, odbyły się na terenie obiektów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. – To już X edycja Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych. Po tym jak w 19 poszczególnych powiatach zostały przeprowadzone lokalne eliminacje, w formie testu wiedzy, ich zwycięzcy spotkali się w Szczytnie – informuje st. sierż. Tomasz Markowski, rzecznik komendy wojewódzkiej.

W powiatowym etapie zawodów uczestniczyło łącznie 270 funkcjonariuszy, z czego do wojewódzkiego etapu zawodów zakwalifikowało się 38 najlepszych dzielnicowych. Zawody są m.in. formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę dzielnicowego. Policjanci w ten sposób poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, aby jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu.

Dzielnicowi przez dwa dni (28-29.09) rywalizowali w pięciu konkurencjach. Sprawdzali swoją wiedzę w teście wiedzy policyjnej, w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej, strzelaniu, symulacji podstawowych czynności służbowych związanych ze służbą patrolową, a także symulacji przyjęcia interesanta. I miejsce i tytuł „Najlepszego Dzielnicowego Warmii i Mazur 2017” zdobył mł. asp. Łukasz Grabczak z KPP w Bartoszycach. Tuż za nim na podium uplasował się mł. asp. Artur Żejmo z KPP w Kętrzynie. III miejsce przypadło w udziale st. sierż. Grzegorzowi Lickiemu z KPP w Szczytnie.

Reprezentujący KPP w Kętrzynie mł. asp. Artur Żejmo z KPP okazał się najlepszy w teście wiedzy policyjnej, za co został dodatkowo wyróżniony. Policjanci, którzy zostali wyróżnieni, otrzymali nagrody pieniężne, a zwycięzca tego etapu zawodów dostał Puchar Przechodni Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Ponadto Warmińsko – Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Olsztynie laureatom trzech pierwszych miejsc ufundował teczki na dokumenty, a dla zwycięzców poszczególnych konkurencji zawodów – szklane okolicznościowe statuetki.

Źródło: KWP

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Halinka #2340881 | 31.0.*.* 1 paź 2017 19:32

    Gratulacje dla Policjanta Artura Żejmo z Kętrzyna.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages