Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Gminy zgodne w sprawie modernizacji drogi Kętrzyn-Giżycko

2017-09-27 09:05:07 (ost. akt: 2017-09-27 09:43:29)

Autor zdjęcia: archiwum UM Kętrzyn

W poniedziałek, 25 września w Urzędzie Miejskim w Giżycku odbyło się spotkanie przedstawicieli gmin, którym zależy na modernizacji drogi Kętrzyn - Giżycko.

W spotkani uczestniczyli włodarze gmin bezpośrednio zainteresowanych modernizacją drogi łączącej oba miasta powiatowe. I tak miasto Kętrzyn reprezentował burmistrz Krzysztof Hećman, a Giżycko burmistrz Wojciech Iwaszkiewicz. Pozostałe samorządy reprezentowali wójt gminy Kętrzyn Paweł Bobrowski, wójt wójt gminy Giżycko Marek Jasudowicz oraz burmistrz miasta i gminy Ryn – Józef Karpiński.

Celem spotkania było podpisanie pisma wystosowanego do marszałka województwa warmińsko-mazurskiego, w którym włodarze zwrócili się z prośbą o zabezpieczenie środków w budżecie województwa na rok 2018 na modernizację drogi Kętrzyn - Giżycko. Jak podkreślają uczestnicy spotkania, rozwój naszego regionu jest ściśle uzależniony od możliwości transportowych. Obecnie droga relacji Kętrzyn – Giżycko nie spełnia norm europejskich i nie pozwala na ruch pojazdów wielkotonażowych w transporcie krajowym i międzynarodowym.

Źródło: UM Kętrzyn

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Poinformowany #2342014 | 185.148.*.* 3 paź 2017 09:33

  Z tego co słyszałem to droga nie zostanie poszerzona i nie będzie żadnej ścieżki rowerowej. Natomiast wiele drzew przeznaczono do wycinki, więc bezpiecznie z tirami na wąskiej drodze, to nie będzie. Wzmocnią tylko tą drogę by umożliwić ruch samochodów wielotonażowych i na tym się skończy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Spokojny #2338731 | 89.228.*.* 28 wrz 2017 18:33

   Popieram pomysł.Należy obsadzić drzewkami brakujące,puste miejsca poza rowami obok drogi,by pasy obustronne drzew były ciągłe.Również wykonanie równolegle ścieżki rowerowej byłoby dobrym pomysłem."Zaniepokojonego" chciałbym uspokoić:tiry nie będą specjalnie zmieniać i wydłużać trasę,by akurat tą odnowioną drogą przejechać.Zresztą i tak jeżdżą,jeśli muszą dojechać do Kętrzyna lub z Kętrzyna(Farel,Warmia,MTI itp).O wiele bezpieczniej będę się czuł jadąc w towarzystwie tirów odnowioną i poszerzoną drogą,niż obecnie,kiedy to jest dość wąsko a nieraz tiry lekko zarzuca na boki,poza tym latem jeżdżą kombajny tamując cały ruch.Trzeba poprawiać to co było dobre w XX w.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Zaniepokojony #2338003 | 216.244.*.* 27 wrz 2017 20:28

   Czy oni wszyscy wiedzą co podpisują? Toż to wyrok na urokliwą drogę i Mazury. Chcą wpuścić ruch pojazdów wielkotonażowych w transporcie krajowym i międzynarodowym na lokalną drogę wojewódzką. Taki ruch powinien być prowadzony na drogach krajowych, a nie regionalnych. Tych wszystkich, którzy to podpisali należy jak najszybciej pożegnać ze stanowisk.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Rychu #2337536 | 176.221.*.* 27 wrz 2017 11:24

   Liczę na siatki zabezpieczające przed dziką zwierzyną.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages