Dobry start zapaśników Orła Karolewo

2017-09-26 11:07:17(ost. akt: 2017-09-26 20:27:10)
Maciej Szmyd (Orzeł Karolewo) stanął na najwyższym podium Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.

Autor zdjęcia: Krzysztof Kania

Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w stylu klasycznym chłopców, które odbyły się 23 września w Grajewie, nieźle zaprezentowali się zapaśnicy Orła Karolewo i UKS Olimp Kętrzyn.
W zawodach udział wzięło blisko stu zawodników z 20. klubów z województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego. Gminny Ludowy Klub Sportowy Orzeł Karolewo reprezentowało trzech zapaśników: Kacper Koczergo, Maciej Szmyd i Konrad Łazarczyk.

Najlepiej z zawodników Orła wypadł Maciek Szmyd, który pokonał wszystkich swoich przeciwników w kategorii 42 kg przez przewagi punktowe i zajął pierwsze miejsce. Równie dobrze wypadł Konrad Łazarczyk startujący w kategorii 73 kg, który polegał dopiero w finale (II miejsce). Trzeci z zawodników GLKS Kacper Koczergo uplasował się na VIII miejscu w kategorii 38 kg. — Nadmienić należy, że nasi zawodnicy walczyli w stylu klasycznym, który nie jest naszym stylem. My jesteśmy wolniakami — podkreśla opiekun zapaśników, Krzysztof Kania.

W kategorii 85 kg najlepszy był z kolei Igor Kijko reprezentujący UKS Olimp Kętrzyn.

Źródło: Gmina Kętrzyn