Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Dzień Patrona w ZSCKR im. generała Franciszka Kamińskiego w Karolewie

2017-09-22 14:54:45 (ost. akt: 2017-09-22 14:58:40)

Autor zdjęcia: Stella Stukanowa

Uczniowie karolewskiej szkoły kreują swoją przyszłość opierając się na honorze i umiłowaniu ojczyzny - wartościach tak ważnych w życiu Patrona Szkoły.

W szkole nie tylko nabywamy wiedzę i zdobywamy umiejętności, ale też uczymy tego, jak żyć, w jaki sposób pielęgnować wartości uniwersalne. 20 września w kalendarzu szkolnym Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie to dzień szczególny z dwóch powodów. Obchodzimy Dzień Patrona oraz przyjmujemy do naszej społeczności uczniów klas pierwszych.

Patron naszej szkoły, generał Franciszek Kamiński, działacz ruchu ludowego, komendant główny Batalionów Chłopskich, poseł na sejm, kawaler Orderu Orła Białego – człowiek, który życie poświęcił służbie ojczyźnie i ludziom.

Społeczność szkolna złożyła wieńce pod pomnikiem Patrona, następnie na uroczystym apelu młodzież pod kierunkiem pani Marzeny Cogiel przedstawiła program artystyczny ukazujący patriotyczną i obywatelską postawę Generała. 115. rocznica urodzin była okazją zobowiązującą młodzież do refleksji nad przeszłością, tożsamością narodową i własną postawą wobec Ojczyzny.
Kulminacją apelu było uroczyste ślubowanie klas pierwszych włączające ich do społeczności szkoły z 70-letnią tradycją. W historii Karolewskiej szkoły został dopisany kolejny rozdział.
Janina Fąderska, Stella StukanowaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: karolewo12

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages