Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Msza i kwiaty pod pomnikiem w rocznicę agresji ZSRR na Polskę

2017-09-17 20:23:19 (ost. akt: 2017-09-17 20:53:08)

Autor zdjęcia: GwK

Najpierw w bazylice św. Jerzego w Kętrzynie, a potem także pod Pomnikiem w Hołdzie Poległym, Pomordowanym i Zamęczonym Polakom - Obrońcom Ojczyzny 1939-1956 odbyły się uroczystości upamiętniające 78. rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę.

Tego dnia w 1939 roku Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich bez wypowiadania wojny Polsce dokonał zbrojnej napaści na kraj, który od 1 września był w stanie wojny z III Rzeszą. Agresja ZSRR na Polskę, nazywana także IV rozbiorem Polski, była elementem działań wojennych kampanii wrześniowej.

W niedzielę, 17 września po godz. 19 kwiaty pod pomnikiem złożyły delegacje kambatantów i samorządowców oraz organizacji społecznych, oświatowych, i kulturalnych, a także służby mundurowe. Wcześniej - o godz. 18.00 w bazylice św. Jerzego odbyła się msza w intencji Ojczyzny.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages