Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Liderem dzielnicowy z Kętrzyna, ale wszystko jest jeszcze możliwe

2017-09-17 10:40:07 (ost. akt: 2017-09-17 10:53:37)
Dzielnicowi z Korsz rozdawali odblaski małym słuchaczom.

Dzielnicowi z Korsz rozdawali odblaski małym słuchaczom.

Autor zdjęcia: KPP

Trwa głosowanie na najpopularniejszego dzielnicowego, czyli policjanta pionu prewencji, który jest najbliżej ludzi, ich spraw i problemów. Ruch w naszym plebiscycie coraz większy, dlatego tym bardziej zapraszamy do zabawy. Doceń swojego dzielnicowego!

Zobacz także: Plebiscyt. Głosuj na najpopularniejszego dzielnicowego Plebiscyt. Głosuj na najpopularniejszego dzielnicowego Rozpoczynamy głosowanie w nowym plebiscycie na Najpopularniejszego Dzielnicowego. Dzielnicowy to policjant pionu prewencji, który ma być najbliżej...
Powiatowy tytuł Najpopularniejszego Dzielnicowego otrzymają kandydaci, którzy w danym powiecie uzyskają największą liczbę prawidłowo oddanych głosów. Dziesięciu dzielnicowych, którzy uzyskają największą liczbę prawidłowo oddanych głosów ze wszystkich powiatów otrzymają wyróżnienia regionalne.
Głosowanie polega na wysłaniu głosu sms-em. Koszt jednego sms-a wynosi 1,23 zł z VAT. Plebiscyt wystartował 8 września i potrwa do 26 października (do godziny 23.59). Sms-y nadesłane po upływie terminu nie będą uczestniczyły w głosowaniu.

Pamiętajcie! Czytelnik uczestniczący w głosowaniu może oddać dowolną liczbę głosów. Ogłoszenie wyników plebiscytu oraz prezentacja laureatów nastąpi na łamach Gazety Olsztyńskiej, Dziennika Elbląskiego i tygodników lokalnych Grupy WM oraz na stronach internetowych Grupy WM.

Dzielnicowi bliżej mieszkańców
W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” zorganizowanej przez ministra spraw wewnętrznych dzielnicowi z Korsz radzili, uczyli i ostrzegali jak bezpiecznie dotrzeć i wrócić ze szkoły, aby uniknąć potencjalnych zagrożeń. Akcja trwa od początku września. To nie tylko kontrolowanie zachowania kierowców i pieszych w okolicach szkół, ale także spotkania z najmłodszymi w placówkach oświatowych.

Asp. Stanisław Lewkowicz oraz sierż. sztab. Szymon Pochyliński rozmawiali z uczniami szkół podstawowych w Sątocznie i Łankiejmach o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu w oczekiwaniu na autobus szkolny. Nie zabrakło także tematu ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Policjanci zwrócili uwagę na zagrożenia jakie czyhają na najmłodszych uczestników ruchu drogowego szczególnie w okresie zimowym. To wtedy największe mają warunki atmosferyczne. Zwłaszcza wcześnie zapadający zmrok, gorsza widoczność, a przez to wydłużona droga hamowania pojazdów. W takich warunkach kierowca dostrzega pieszego w ostatniej chwili, kiedy najczęściej jest za późno na jego reakcję i uniknięcie potrącenia.

W trosce o bezpieczeństwo rozdawali odblaski
Podczas spotkań dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. Na zakończenie każdego ze spotkań policjanci rozdawali dzieciom elementy odblaskowe ufundowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Korszach. Na pewno zwiększą one bezpieczeństwo naszych pociech w trakcie przemieszczania się po drogach.
Same spotkania z pewnością dostarczyły uczniom nie tylko niezapomnianych wrażeń, ale również przyczynią się do poprawy ich bezpieczeństwa. Dobre rady, jakich udzielili najmłodszym mundurowi, z pewnością zaowocują w ich codziennym życiu. Ale taka też jest rola dzielnicowego.

Zapoznaj się z regulaminem plebiscytu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages