Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Pakiet miast średnich tematem spotkania w ratuszu miejskim

2017-09-13 13:25:29 (ost. akt: 2017-09-13 13:58:50)
12 września w kętrzyńskim ratuszu spotkali się burmistrzowie dwunastu miast naszego regionu, w tym włodarze Giżycka, Lidzbarka Warmińskiego i Mrągowa. Kętrzyn reprezentował osobiście burmistrz Hećman.

12 września w kętrzyńskim ratuszu spotkali się burmistrzowie dwunastu miast naszego regionu, w tym włodarze Giżycka, Lidzbarka Warmińskiego i Mrągowa. Kętrzyn reprezentował osobiście burmistrz Hećman.

Autor zdjęcia: Karol Lizurej

Przedstawiciele dwunastu miast województwa warmińsko-mazurskiego spotkali się w kętrzyńskim ratuszu. Spotkanie dotyczyło przedstawionego przez Ministerstwo Rozwoju “Pakietu dla Miast Średnich” oraz podpisania wspólnego pisma, które zakłada modyfikację w/w strategii.

Dokumenty zostały przygotowane przez zespół roboczy składający się z pracowników merytorycznych wszystkich dwunastu miast wskazanych jako miasta zagrożone utratą funkcji społeczno-gospodarczych. Zostaną one skierowane do wiceprezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, jak również do marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Brzezina oraz do wojewody Artura Chojeckiego.

Wśród proponowanych zmian znalazło się wsparcie rozwoju przedsiębiorczości i aktywności inwestycyjnej poprzez poprawę lokalnej infrastruktury drogowej oraz uzbrojenie terenów przeznaczonych pod inwestycje, a także zachęcanie do zamieszkania i osiedlania się w miastach średnich. Innym założeniem jest aktywizacja zawodowa i społeczna oraz integracja środowisk lokalnych.

Spotkanie w ratuszu było kontynuacją inicjatywy burmistrza Krzysztofa Hećmana, mającej na celu ukierunkowanie rządowej strategii na wspieranie inwestycji, które przyczynią się w sposób istotny do rozwoju społeczno-gospodarczego miast naszego województwa. Koordynatorem przygotowania wspólnych propozycji był prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz.

Źródło: Karol Lizurej/UM

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages