Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Święto Centrum Szkolenia Straży Granicznej

2017-09-09 14:15:00 (ost. akt: 2017-09-09 14:19:09)

Autor zdjęcia: M. Sajkowska

Kętrzyńskie Centrum Szkolenia Straży Granicznej obchodziło 68. rocznicę szkolenia formacji granicznych w Kętrzynie. Swój jubileusz ośrodek uczcił uroczystą zbiórką z udziałem kadry, pracowników, słuchaczy i przyjaciół szkoły. Gospodarzem uroczystości był Komendant Centrum płk SG Roman Łubiński.

Obchody rozpoczęła msza święta w Kaplicy pw. Św. Mateusza, a następnie odbyła się uroczysta zbiórka. W trakcie uroczystości Komendant Centrum Szkolenia SG wspominał najważniejsze wydarzenia w długiej historii ośrodka, przywoływał pamięć Żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza i Straży Granicznej II PR, a słuchaczka szkolenia podstawowego szer. SG Julita Gryko, odczytała informację nt. działalności Centrum Szkolenia SG.
Jubileusz był także okazją do uhonorowania zasłużonych funkcjonariuszy i pracowników. Z tej okazji wyróżnienia z rąk kierownictwa Centrum odebrało 17 funkcjonariuszy i 17 pracowników. Szczególnie miłym akcentem uroczystości był jubileusz 30-lecia służby w formacjach granicznych naszego kolegi i przyjaciela ppłk. SG Dariusza Szydłowskiego.

Na zakończenie uroczystości złożono kwiaty pod obeliskiem ufundowanym w 2007 r. z okazji nadania Centrum Szkolenia Straży Granicznej imienia Żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza.

W tym ważnym dla całej społeczności ośrodka dniu towarzyszyli nam zaproszeni goście: Krzysztof Hećman burmistrz Kętrzyna wraz z zastępca Damianem Nietrzebą, Michał Jerzy Krasiński wicestarosta Powiatu Kętrzyńskiego oraz szefowie i przedstawiciele służb mundurowych z Kętrzyna w tym między innymi: płk SG Iwona Łatunowicz - zastępca Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG wraz z kpt. SG Edytą Makar głównym księgowym W-MOSG, insp. Dariusz Ślęzak Komendant Powiatowy Policji w Kętrzynie, bryg. Szymon Sapieha Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie oraz por. Karol Cwalina kierownik Działu Penitencjarnego Zakładu Karnego w Dublinach.

A. Wojtanowska-ZimońCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co rhttps://redakcja.wm.pl/#obisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages