Piątek, 15 lutego 2019. Imieniny Arnolda, Jowity, Georginy

Doładowali akumulatory przed rokiem szkolnym

2017-08-27 16:16:47 (ost. akt: 2017-08-27 16:17:10)
Uczestnicy warsztatów nie kryją zadowolenia z pobytu w Przystani.

Uczestnicy warsztatów nie kryją zadowolenia z pobytu w Przystani.

Autor zdjęcia: Monika Grudzińska

Kętrzyńska Przystań od samego początku wzbudzała kontrowersje. Miasto, przejmując ośrodek położony w powiecie węgorzewskim, mocno naraziło się zwłaszcza oponentom burmistrza. Ale wychodzi na to, że póki co sam ośrodek cieszy się sporym powodzeniem, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

W dniach 21-25 sierpnia na turnusie w Przystani przebywali uczniowie i absolwenci Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kętrzynie oraz dzieci i młodzież z kętrzyńskich przedszkoli i szkół masowych, którzy uczestniczyli w zajęciach wokalnych, plastycznych, literackich i rekreacyjno-sportowych. Integracyjne warsztaty artystyczne pod nazwą „Artystyczna Przystań” zorganizowało Stowarzyszenie dla Dzieci i Dorosłych Niepełnosprawnych Umysłowo i Ich Rodzin STO. Jak przyznają organizatorki warsztatów dzieci mieszkały w komfortowych warunkach z dostępem do jeziora, w którym mogły się wykapać.

Uczestnicy warsztatów w ośrodku w Przystani przebywali za darmo. Środki, które pozwoliły dzieciom na wypoczynek stowarzyszenie pozyskało z Urzędu Miasta. — Po raz pierwszy organizowaliśmy takie warsztaty, dlatego też cieszymy się, że wygraliśmy ten grant — mówi Alina Koleśnik-Nykiel. — Sam ośrodek jest położony w pięknym miejscu i, co dla nas było bardzo ważne, przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych. Mamy nadzieję, że będziemy mogli takie warsztaty organizować cyklicznie — dodaje prezes stowarzyszenia.

Oprócz zajęć, które były częścią warsztatów ich uczestnicy mieli też czas dla siebie. — Można tu odpocząć i nabrać sił do nauki. Można pośpiewać, potańczyć i popływać. Zajęcia są kreatywne, aż szkoda wracać do domu — mówi Natalia Surowiec, jedna z uczestniczek. Inna dodaje: — Nauczyłam się wielu piosenek, poznałam nowe techniki plastyczne. Poznałam też wielu nowych przyjaciół i jestem bardzo zadowolona z tego wyjazdu — nie ukrywa Daria Stadnik. Chłopcy podchodzą do sprawy w bardziej uproszczony sposób: — Tu jest świetnie! — mówi rozentuzjazmowany Piotrek Szatkowski.

Łącznie, w okresie wakacyjnym, z ośrodka dzierżawionego przez spółkę Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Kętrzynie skorzystało około 150 osób. Głównie dzieci i młodzież. Uczestnicy turnusów mieli do dyspozycji osiemnaście domków usytuowanych na terenie ośrodka, sprzętu pływającego (rower wodny, kajak i łódź wiosłowa), plaży z dostępem do jeziora a także miejsca wyznaczonego na ognisko. Oprócz uczestników warsztatów przygotowanych przez Stowarzyszenie dla Dzieci i Dorosłych Niepełnosprawnych Umysłowo i Ich Rodzin STO w tym ostatnim wakacyjnym turnusie brali udział także mali sportowcy z SP nr 4 w Kętrzynie.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages