Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Modlili się za swoją duchową ojczyznę

2017-08-25 19:36:29 (ost. akt: 2017-08-27 10:58:17)

Autor zdjęcia: Andrzej Sydor

W 26. rocznicę odzyskania niepodległości przez Ukrainę, społeczność ukraińska modliła się za swoją duchową ojczyznę.

W czwartek, 24 sierpnia Ukraina obchodziła 26. rocznicę odzyskania niepodległości. Świętowali nie tylko mieszkańcy Ukrainy, ale również liczna ukraińska diaspora, rozsiana po całym świecie.

W intencji duchowej ojczyzny, w cerkwi greckokatolickiej w Kętrzynie została odprawiona msza święta. Podczas kazania o. Mirosław Pidłypczak zwrócił uwagę, że oprócz zewnętrznego wroga, jakim jest Rosja nie mniej groźna jest często obojętność samych Ukraińców. Brak szacunku do swojej tradycji, kultury czy języka. Zagrożeniem jest także brak odpowiedzialności ze strony ludzi, którzy kierują państwem, co rodzi korupcję, niesprawiedliwość i powoduje rozgoryczenie.

- Mimo bolesnych doświadczeń, jakich zaznaje naród ukraiński dzisiaj, wierzę że Ukraina zdoła obronić swoją niepodległość i nie zmieni swojego europejskiego kursu – powiedział o. Pidłypczak. Za ofiary wojny na Ukrainie, która pochłonęła blisko 10 000 ludzi, odprawiono również modlitwę żałobną (panachydę).

Andrzej Sydor

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: UA

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages