Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Odpust w Świętej Lipce. W sanktuarium zebrały się tysiące wiernych [ZDJĘCIA]

2017-08-15 18:17:00 (ost. akt: 2017-08-15 18:36:29)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Tysiące pielgrzymów z regionu, kraju i zza granicy odwiedziło dziś Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce. O godz. 11 odprawiono tu uroczystą sumę odpustową, której przewodniczył biskup pomocniczy Diecezji Łomżyńskiej Tadeusz Bronakowski.

Biskup Bronakowski wygłosił kazanie, w którym szczególnie zaakcentował problem uzależnień wśród Polaków, a w tym - przede wszystkim - uzależnienia od alkoholu. Nawiązał także do "Cudu nad Wisłą" w 1920 roku i zwycięstwa naszych żołnierzy nad wojskami sowieckimi. — Nie jest patriotyzmem organizowanie imprezy zakrapianej alkoholem tuż po uroczystościach, podczas których upamiętniamy młodych żołnierzy walczących i poległych w 1920 roku — mówił.

Oprawę muzyczną uroczystemu nabożeństwu zapewnił Akademicki Chór Politechniki Świętokrzyskiej.

Biskup Bronakowski przed zakończeniem nabożeństwa poświęcił zioła, kwiaty i zboża oraz dewocjonalia. Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej jest bowiem w tradycji ludowej Świętem Matki Boskiej Zielnej i od wieków tego dnia święci się zioła. Uroczystości zakończyła procesja z Najświętszym Sakramentem w świętolipskiej monstrancji wykonanej w kształcie lipy na której kiedyś Matka Boża miała objawić się pewnemu więźniowi.

Andrzej Grabowski

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages