Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Powiatowa sesja-widmo

2017-08-10 14:16:09 (ost. akt: 2017-08-13 09:03:04)

Autor zdjęcia: GwK

Na czwartek, 10 sierpnia zwołana została pięćdziesiąta piąta już sesja Rady Powiatu. Sesja nie doszła jednak do skutku z powodu... braku większości radnych.

Cała tzw. "jedenastka" nie pojawiła się w sali kominkowej. Po kilku minutach oczekiwania starosta Ryszard Niedziółka przeprosił mieszkańców za zaistniałą sytuację. — To dla nas przykre, tym bardziej, że mieliśmy dzisiaj uzupełniać zakres inwestycji z całego powiatu — mówił do zebranych starosta. — Około 80 % tych inwestycji dotyczy waszych gmin.

Głos zabrał także radny Michał Kochanowski. — Jestem radnym trzecią kadencję i pierwszy raz zdarzyła mi się taka historia — mówił radny PiS. — Klub randnych PSL, który stoi za tą sytuacją nie rozumie czym jest działanie samorządu terytorialnego. To jest dewastacja samorządu.

Znaczną część widowni stanowili mieszkańcy gminy Korsze. Wśród nich była także radna gminy, Czesława Orłowska-Staniszewska. — Przyjechaliśmy dziś po to, by zobaczyć jak nasi radni, Stefania Siewruk-Welens czy Łukasz Wiśniewski głosują w naszych sprawach — mówiła Orłowska-Staniszewska. W stronę mieszkańców gminy Korsze swoje słowa skierował również wicestarosta. — Chciałbym was za zachowanie nieobecnych przeprosić. To jest granda — powiedział Michał Krasiński.

Kolejna sesja Rady Powiatu zwołana jest na 17 sierpnia. Tym razem jednak problemów z kworum być nie powinno.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. "..." #2320295 | 31.61.*.* 4 wrz 2017 12:44

  Dewastacją jest trzymanie się stołków przez mniejszość.Durne przepisy.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Obserwator kętrzyńskiej sceny politycznej #2306802 | 89.228.*.* 13 sie 2017 08:33

  Wypada się zgodzić, że 10 sierpnia 11-ka radnych zastosowała obstrukcję, która wywołała oburzenie radnych, szczególnie PiS. Pan radny Kochanowski stwierdził, że z taką sytuacją spotkał się po raz pierwszy i nazwał to "dewastacją samorządu". Panie radny proszę pamiętać, że taka sytuacja nie wzięła się znikąd. To są konsekwencja tego, co się w radzie powiatu dzieje także z Pańskim udziałem. Z pewnością nie pamięta Pan także sytuacji, żeby jakaś grupa radnych zastosowała swoistą obstrukcję w głosowaniu nad odwołaniem starosty, a tak się stało na poprzedniej sesji i Pan był w tej grupie 8, która odmówiła udziału w głosowaniu. Tego też jeszcze w historii powiatowego samorządu nie było. To jednak Pana i koleżanki Prokop nie bulwersowało. Po drugie czy nie nadużywana jest formuła zwoływania sesji w tzw. trybie nadzwyczajnym?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. beba #2306253 | 93.237.*.* 12 sie 2017 05:03

  W nagrode podniescie diety radnym o100%

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages