Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

46-letnia kobieta potrącona na przejściu dla pieszych

2017-08-08 11:23:16 (ost. akt: 2017-08-08 12:20:18)

Autor zdjęcia: archiwum KPP

Na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Sikorskiego w Kętrzynie doszło w poniedziałek (7.08) do potrącenia pieszej. 46-letnia kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala na obserwację. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśnia policja.

Znak drogowy D-6 „Przejście dla pieszych”, nie jest tylko informacją dla kierowcy o tym, że dojeżdża do przejścia. Znak ten także zobowiązuje kierowcę do zwolnienia i zachowania szczególnej ostrożności. Należy ją zachować przede wszystkim na przejściach, które są słabo oświetlone lub znajdują się w rejonach skrzyżowań dróg.

W poniedziałek na jednym z takich przejść przy ul. Sikorskiego doszło do potrącenia pieszej. Z ustaleń policji wynika, że kierujący Fiatem Punto 84-letni mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa pieszej na oznakowanym przejściu. Kobieta trafiła do szpitala, natomiast mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane w prowadzonym właśnie postępowaniu.

Obowiązek zachowania ostrożność dotyczy także pieszych, którzy na przejściach mają pierwszeństwo przed pojazdami, ale w miejscach innych niż wyznaczone muszą ustąpić pierwszeństwa pojazdom. Piesi powinni wziąć również pod uwagę panujące na drodze warunki i do nich dostosować swoje zachowanie. Przy śliskiej nawierzchni kierowcy może być trudno zahamować, a może też on z różnych względów nie dostrzec pieszego, który już zdążył wejść na przejście.

Źródło: KPP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (32) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. AntyBurmistrz #2305508 | 217.254.*.* 10 sie 2017 22:32

  Luzie co wy tu za dyskusje prowadzicie... nie macie prawdziwych problemów i przyczyn to siedo pochodzenia klasowego teraz dobieracie kto robotnik kto rolnik a kto umysłowy ... pomyślcie że ludzi dzielimy na głupich i mądrych .... nie ważne gdzie sie urodziłeś lecz co uczyniłeś ... a z tego co widzę to nie żałuje że z tego czarnogrodu się wyrwałem i na za chód wyjechaem bo ciemnota narasta i jedyne co maleje to nteligencja

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (8)

  1. beba #2303965 | 93.237.*.* 9 sie 2017 05:10

   Ci "kierowcy" z Ketrzyna to taka nieokrzesana dzicz..Pozostalosc po upadlych PGR-ach.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (8)

   1. Anka #2303803 | 8 sie 2017 19:32

    Jestem kierowcą i jak zauważyłam racja jest po obu stronach. Piesi wchodzą na bezczelnego , też zauważyłam .Natomiast kierowcy nie są przyjaźni przed pasami , raczej przyśpieszają i dotyczy to młokosów . Będąc ostatnio kilka razy w Giżycku byłam pod wrażeniem , kierowcy zatrzymują się przed pasami nawetdla jednej osoby. U nas w Kętrzynie także , ale sporadycznie :) Pozdrawiam Kętrzyniaków

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. jan906 #2303740 | 178.36.*.* 8 sie 2017 17:56

    W Kętrzynie pasy dla pieszych działają jak zielone światło dla kierowców. Pieszy w Kętrzynie jak widzi pasy to uważa, że można włazić na nie kiedy się tylko chce, nawet metr przed nadjeżdżającym pojazdem. A kiedyś uczono od dziecka, że najpierw spojrzeć w lewo potem w prawo i jeszcze raz w lewo i jak nic nie nadjeżdża to można przechodzić.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. Xyz #2303709 | 83.6.*.* 8 sie 2017 17:01

     Właśnie nie wszystkich do jednego wora. Stoję z dziećmi przed pasami na ul. Sikorskiego i żaden ch..j się nie zatrzyma. Wreszcie przechodze. Na następnych pasach przejeżdża jakaś ku...a malolata, która tylko co ogarnęła prawko pierd..li coś pod nosem. I weź tu człowieku się nie denerwuj.

     Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     Pokaż wszystkie komentarze (32)

     Zagraj w GRY.wm.pl

     • Goodgame Empire
     • Goodgame Big Farm
     • Goodgame Poker
     • Shadow Kings - The Dark Ages