Sobota, 18 sierpnia 2018. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Pakiet ministerstwa nieadekwatny do potrzeb miasta

2017-08-08 08:19:25 (ost. akt: 2017-08-08 10:24:19)

Autor zdjęcia: GwK

Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju była głównym tematem konferencji burmistrza Krzysztofa Hećmana. Spotkanie włodarza Kętrzyna z przedstawicielami mediów odbyło się w poniedziałek, 7 sierpnia.

Podczas konferencji burmistrz odniósł się do "doniesień medialnych", jakoby miasto nie zrobiło nic, by z Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego pozyskać środki na pakiet działań dla miast średnich (cała pula do podziału to 2,5 mld zł).— Jeżeli chcecie o czymś pisać dyskutować z burmistrzem to zapraszam. Ale róbmy to na pewnym poziomie kompetencji — podsumował w swoim stylu Krzysztof Hećman.

Wcześniej jednak Karol Lizurej poinformował o piśmie z 16 czerwca skierowanym do marszałka województwa, w którym burmistrz Kętrzyna zwracał się z prośbą o zorganizowanie spotkania mającego na celu wypracowanie wspólnych propozycji zagospodarowania pieniędzy z programu. Na pismo to odpowiedzieli włodarze m.in. Ełku, Giżycka, Działdowa. Do spotkania przedstawicieli w sumie dwunastu miast z województwa warmińsko-mazurskiego doszło 19 lipca. — Wszystkie gminy jednogłośnie stwierdziły, że pakiet zaoferowany przez Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego jest nieadekwatny do naszych potrzeb — mówił Karol Lizurej z Urzędu Miasta.

Efektem tamtego spotkania jest powstanie grupy roboczej, której liderem został Ełk. Zadaniem grupy będzie wypracowanie wspólnych postulatów i przekazanie jej ministerstwu. W pakiecie dla średnich miast zaproponowanym przez resort znalazły się środki krajowe w wysokości 400 mln zł, które do samorządów miałyby trafić z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Z pieniędzy tych mogłyby korzystać spółki samorządowe realizujące zadania z zakresu użyteczności publicznej, ale na określonych i nie zawsze przejrzystych zasadach.

Z pozyskanych w programie środków miasto chciałoby m.in. zwiększyć dostęp do wysokiej jakości usług publicznych, co miałoby przełożenie na nowe przedszkola, żłobki i domy seniora, a także inwestycje w infrastrukturę drogową. — Jeżeli ktoś z państwa uważa, że miasto Kętrzyn nie pracuje to życzę wam wszystkim, byście mieli w sobie tyle pracowitości, młodości i pomysłowości co ma Krzysztof Hećman — powiedział burmistrz do zebranych
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Dziwo #2314752 | 89.228.*.* 26 sie 2017 20:06

  Skoro jest w Kętrzynie tak dobrze,to dlaczego jesteśmy na 4 miejscu wśród miast zacofanych w Polsce?-na tej liście nie ma Węgorzewa,o dziwo!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Hę? #2306400 | 89.228.*.* 12 sie 2017 11:41

  A cóż może opozycyjny peezelowski burmistrz powiedzieć o obecnym rządzie?Zawsze coś mu nie pasuje,w przeciwieństwie do większości mieszkańców.Ale ten roczek z hakiem jeszcze może wytrzyma na urzędzie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kasia #2303609 | 37.248.*.* 8 sie 2017 14:12

  takie było zainteresowanie,że żaden dziennikarz nie zadał pytania a chwalipięta z siwą głową z wątpliwą młodością i pomysłowością zakończył zebranie typu konferencja.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Dioda Elektownia #2303604 | 188.146.*.* 8 sie 2017 14:11

  Brawo Krzysiu!!!!!!!!!!!! Nie daj się ludzie niech swoje myślą nie daj się nanananannannanan .... Krzyś the best jest i fest i git malina się na innych wypina !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. ma racje hecman #2303480 | 89.228.*.* 8 sie 2017 10:53

  z kliką trudno coś zrobić z układami bo oni nie patrzą coś komuś tylko dla siebie się wzbogacić

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages