Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Powiatowy Rubikon przekroczony? Tak uważa wicestarosta Krasiński

2017-07-28 16:27:44 (ost. akt: 2017-07-28 17:10:57)

Autor zdjęcia: GwK

Sytuacja budżetowa w powiecie była tematem konferencji, którą na piątek, 28 lipca zwołali obaj starostowie. Ryszard Niedziółka i Michał Krasiński zgodnie podkreślili, że brak inwestycji to wina tzw. "jedenastki".

Według starosty Niedziółki nie ma już szans na zrealizowanie przez powiat wszystkich zaplanowanych na ten rok inwestycji drogowych. Winę upatruje w działaniach radnych opozycyjnych, którzy w poniedziałek (24.07) zdjęli z porządku obrad zmiany w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej. Radni przez podjęciem uchwał chcieli wyjaśnień w sprawie skargi Regionalnej Izby Obrachunkowej dotyczącej budżetu powiatowego złożonej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Powołując się na analizy radcy prawnego starosta stwierdził, że budżet i WPF są uchwalone prawidłowo. — Są wskazania, że te uchwały są zgodne z prawem. RIO uznało już uchwałę budżetową z 13 czerwca — mówił starosta Ryszard Niedziółka. W jego ocenie zdejmując uchwały zezwalające na inwestycje drogowe radni chcieli jedynie zaszkodzić. Wicestarosta Krasiński poszedł jeszcze dalej działania radnych opozycyjnych określając wprost "brutalną walką polityczną". — Ostatnia sesja była, jak ja to nazywam, Rubikonem, po przekroczeniu którego te inwestycje w takiej formie, w jakiej były przedstawione nie będą możliwe do zrealizowania — stwierdził Michał Krasiński.

Radni pozostający w opozycji do Zarządu Powiatu póki co nie ustosunkowali się do tych zarzutów.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Olo #2306774 | 83.9.*.* 13 sie 2017 06:47

  Rubikon hahaha cytowanie samego siebie świadczy o zaawansowanym samouwielbieniu - taki NARCYZKON. A jak takich dwóch "Michalow" trafia na siebie po obu stronach barykady to jest "brutalna walka polityczna" więc mamy BRUT-NARCON

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kętrzyniak #2297993 | 89.228.*.* 30 lip 2017 14:27

  Obaj panowie na zdjęciu, tygodniami w mediach opowiadali że powiat nie ma budżetu, jeździli do województwa i nakręcali spiralę. Teraz mają pretensje do 11, że nie ma inwestycji. Jeżeli uważają, że nie ma budżetu to do czego przygotowują zmiany? Do nieistniejącego budżetu.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages