Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

U nas przeczytasz jak biurokracja może zablokować ważne decyzje

2017-07-28 06:11:26 (ost. akt: 2017-07-28 06:33:39)

Autor zdjęcia: GwK

Po pięciu miesiącach od tragicznego w skutkach pożaru w Nowej Wsi rodzina, która ucierpiała wtedy najbardziej dziś wciąż nie ma własnego kąta. A wszystko przez biurokrację. Ten i inne tematy w piątkowej Gazecie w Kętrzynie.

Procedury w toku, a dom nadal w ruinie, czytaj: strona 4.
19 lipca minęło równo pięć miesięcy od tragicznego pożaru w podkętrzyńskiej Nowej Wsi. Chociaż zaraz po tragedii były obietnice pomocy chyba z każdej możliwej strony, jednak póki co na deklaracjach się skończyło. Ci najbardziej poszkodowani wciąż nie mają własnego dachu nad głową.

Perfekcja i marzenia dawkowane w kostkach, czytaj: strona 15.
— Samą dyscyplinę można nazwać układaniem kostki Rubika na czas. Jak jednak inaczej nazwać speedcubera? Nie dorobiliśmy się jeszcze polskiego odpowiednika — przekonuje Michał Pleskowicz z Kętrzyna, który w przeszłości sięgnął m.in. w Tajlandii po mistrzostwo świata w speedcubingu. Z jednym z niewielu przedstawicieli tej specyficznej dyscypliny na Mazurach rozmawiamy m.in. o największych triumfach, rekordach i różnicy między profesjonalną kostką Rubika, a jej odpowiednikiem z bazaru.

Tragiczny bilans tygodnia na drogach powiatu, czytaj: strona 7.
Jedna osoba nie żyje, a pięć odniosło obrażenia - to tragiczny bilans wypadków, które w ciągu kilku dni wydarzyły się na drogach naszego powiatu. Służby apelują o ostrożną i rozważną jazdę, zwłaszcza w trudnych warunkach.

Gminy stawiają na segregację śmieci, czytaj: strona 6.
Co by nie mówić od kilka lat mieszkańcy miast, miasteczek i mniejszych miejscowości coraz częściej mają styczność z tzw. segregacją śmieci. Gospodarka opadami komunalnymi z roku na rok poprawia się, a wygląda na to, że w kilku miejscach naszego powiatu pod tym kątem będzie jeszcze lepiej i wygodniej.

Gwiazda na 660-lecie miasta, którą wybrali mieszkańcy, czytaj: strona 6.
Już w ten weekend zespół IRA wystąpi w ramach 660-lecia Kętrzyna. „Główne danie” obchodów jubileuszu miasta wybrali jego mieszkańcy. Koncert formacji z Radomia odbędzie się już jutro, tj. w sobotę 29 lipca w kętrzyńskim amfiteatrze. Początek o godz. 20.00. Wstęp wolny.

Pogodzili dwóch rywali, lecz Granicy nie przeskoczyli, czytaj: strona 16.
Wilczek Wilkowo ostrzy zęby przed rozpoczęciem nowego sezonu. Czy czwarta drużyna rozgrywek 2016/2017 w klasie okręgowej ma szansę niebawem zawalczyć o podium? Gdyby brać pod uwagę jedynie ostatnie sparingi, to jak najbardziej.

Rok z sołectwem Warnikajmy, czytaj: strona 7.
W sobotę, 22 lipca, w Warnikajmach uczczono pierwszą rocznicę powstania tamtejszego sołectwa.

Ile mogą rządzący?, czytaj: strona 2.
Cała historia jest pełna rządzących, którzy myśleli, że za nic nie odpowiadają przed nikim. Władców, którzy byli przekonani o własnej bezkarności, którzy nierzadko nakazywali podanym by czcili ich jako bogów. Duża też liczba rządzących jest bohaterami pism Starego i Nowego Testamentu... — to fragment felietonu Szymona Kołdysa.

Zapraszamy do lektury! Pamiętajcie o nas idąc po zakupy. W piątek od rana nasza gazeta będzie do kupienia. Można ją też kupić w wersji elektronicznej wysyłając sms-a. Wystarczy wejść na stronę >> KUP GAZETĘ >> gdzie "Gazeta w Kętrzynie" wraz z "Gazetą Olsztyńską" kosztuje tylko 1,23 zł.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages