Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Sztuka Oliviera Priebe w galerii KCK

2017-07-25 11:27:22 (ost. akt: 2017-07-25 11:35:36)

Autor zdjęcia: organizator/KCK

3 sierpnia o godz. 17.00 w galerii Kętrzyńskiego Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy Oliviera Priebe.

Artysta urodził się w 1969 roku Hamburgu. Z wykształcenia jest socjologiem, choć studiował również politykę, literaturę i historię. Od roku 1982 roku regularnie rysuje ołówkiem i długopisem, ale w tym czasie tworzy także swoje pierwsze collage.

Od 1987 roku Priebe zaczyna malować farbami olejnymi na drewnie, następnie akrylem. Odkrywa wówczas i zaczyna malować pierwsze obrazy materiałowe (drewno na drewnie). Pracę z materiałami i środki stylistyczne przyswoił sobie całkowicie samodzielnie i z biegiem czasu rozwinął tę umiejętność.

W obrazach Olivera Priebe znaleźć można zarówno cytaty literackie czy historyczno-kulturowe, jak i sformułowania świeckie i banały z życia codziennego oraz nauki science-fiction. I tak przeciwieństwa w obrazie wykluczają się częściowo, to stapiają w nową jedność. Spojrzenie oglądającego kierowane jest na płaszczyznę nadrzędną, energetycznie wzbogaconą, ale też abstrakcyjną. Zastosowane środki stylistyczne collage, rysunku ołówkiem i długopisem zapożyczone są z życia codziennego, jednocześnie wskazują na to co poetyckie, mistyczne i duchowe.

Prace Oliviera Priebe nakazują zmianę perspektywy, odkrywanie nowych możliwości w tym co pozornie znane i swojskie, sondują dla zabawy harmonię i odrzucenia oraz ogólne ramy ludzkiego istnienia. Spektrum jego wzorów jest przy tym szerokie, a pomysły na nowe obrazy Priebe czerpie praktycznie zewsząd. Kubizm, dadaizm i pop art wywarły tak samo wielki wpływ na jego dotychczasową twórczość, co liczne filmy, muzyka i literatura.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages