Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Inwestycje drogowe w powiecie "na tak", ale najpierw wyjaśnienia

2017-07-24 20:15:43 (ost. akt: 2017-07-24 21:12:28)

Autor zdjęcia: GwK

W poniedziałek, 24 lipca na nadzwyczajnej sesji radni powiatowi mieli przyjąć uchwały dotyczące zmian w budżecie oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej. Mieli, ponieważ ostatecznie pod głosowanie trafił jedynie wniosek o przełożenie sesji na inny termin.

Z wnioskiem o przełożenie sesji wyszedł radny Dariusz Popławski. Powodem miała być skarga dotycząca budżetu powiatu, którą Regionalna Izba Obrachunkowa złożyła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Radni opozycyjni domagają się wyjaśnienia sprawy czy wobec tego uchwała, którą mieliby podjąć będzie ważna.

Starosta Ryszard Niedziółka zaproponował, że jest gotów nawet na drugi dzień (we wtorek - red.) udać się osobiście do Olsztyna, by od prezes RIO na piśmie uzyskać odpowiedź czy zmiany w budżecie nie będą potem kwestionowane. Doszło do wymiany zdań, ale ostatecznie żadna ze stron nic konkretnego nie ustaliła. W głosowaniu nad wnioskiem radnego Popławskiego "za" było dziewięciu radnych, ósemka była "przeciw" przy jednym wstrzymującym się (radny Malecki). W głosowaniu udziału nie wzięła nieobecna na sesji radna Janiszewska.

Radni mieli podjąć decyzje m.in. w sprawie przyjęcia inwestycji drogowych w gminach Korsze i Barciany, ale głosowanie nad związanymi z tym zmianami w budżecie i WPF zostało przełożone do czasu wyjaśnienia całej sytuacji.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. A co #2298266 | 89.228.*.* 31 lip 2017 08:45

  A co z drogą Kętrzyn-Giżycko?Będą na to pieniądze?Ktoś wie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kierowca #2295123 | 83.24.*.* 25 lip 2017 20:00

  Jeżeli będą robić inwestycje drogowe nadal bez utrudnień. To niech zrobią przy okazji pomiar prędkości na skrzyżowaniu koło Korsz gdzie jest ograniczenie do 70 na trasie 592 KĘTRZYN - BARTOSZYCE,wyprzedzają na trzeciego i to na skrzyżowaniu.Nawet sygnalizacja nie pomogła która jest nie działa do tej pory. A pomiar prędkości taki działa w Brejdynach koło Piecek jeśli chcecie wiedzieć i bądźcie tego świadomi ludzie jak nie znacie trasy i drogi że możecie mandat zarobić za Mrągowem. A pomiar prędkości bardzo się przyda w tym miejscu,czas najwyższy poprawić bezpieczeństwo na drodze...Jestem za odcinkowym pomiarem prędkości... https://www.google.pl/search?q=odcinko wy+pomiar+predkosci+galeria&tbm=isch&tbo =u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiT4ob1gKX VAhXmHpoKHTAuBWYQsAQIIQ&biw=1360&bih=678 &dpr=1#imgrc=_oF7-XL9gH52-M:

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages