Sobota, 18 sierpnia 2018. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Potrawy z kaszy zdominują amfiteatr

2017-07-14 11:14:35 (ost. akt: 2017-07-14 10:17:58)
Rok temu potrawy z kaszy przyciągnęły mieszkańców. A jak będzie w tym roku?

Rok temu potrawy z kaszy przyciągnęły mieszkańców. A jak będzie w tym roku?

Autor zdjęcia: Marek Szymański

W sobotę, 15 lipca kętrzyński amfiteatr zamieni się po raz drugi w kulinarne pole walki. A wszystko za sprawą drugiego Mazurskiego Święta Kaszy. Impreza rozpoczyna się o godz. 16.00. Gwiazdą wieczoru będzie Marcin Daniec.

Chyba każdy region ma swoje tradycje i kulturę. Ale ma też swoje smaki i zapachy. Na terenie Warmii i Mazur jednym z takich smaków jest smak kaszy mazurskiej. — Rosły sobie dziko takie piękne rośliny, które miały ziarna. W dość długim procesie człowiek stwierdził, że niektóre z nich nadają się do jedzenia i zaprosił te nasiona do naszej kuchni — mówiła Maria Kaliszewicz z kętrzyńskiego stowarzyszenia Konik Mazurski podczas ubiegłorocznego Mazurskiego Święta Kaszy.

W tym roku program imprezy, w której kasza będzie wiodła prym, niewiele będzie się różnił od tego, co mieszkańcy Kętrzyna mogli skosztować przed dwunastoma miesiącami. Będzie zatem kiermasz zdrowej żywności, konkurs kulinarny na „Najlepszą potrawę z kaszy” o puchar marszałka województwa warmińsko-mazurskiego, będą też występy artystyczne. No i gwiazda wieczoru. Jednak warto poświęcić sobotnie popołudnie na spędzenie go w amfiteatrze, chociażby dla tej właśnie gwiazdy. A w tym roku będzie nią Marcin Daniec, znany i lubiany kabareciarz, który już po raz drugi pojawi się w „Kętrzyniuniu”.

W amfiteatrze przynajmniej pięciu restauratorów z Warmii i Mazur (tyle zgłoszeń organizatorzy deklarowali w środę - red.) powalczy w konkursie na „Najlepszą potrawę z kaszy”. W ubiegłym roku puchar marszałka województwa przypadł kętrzyńskiej restauracji Kardamon, ale do konkursu przystąpić mogły jedynie lokale z terenu naszego powiatu. Teraz ta rywalizacja będzie jeszcze bardziej atrakcyjna, ponieważ do konkursu mogą przystąpić też restauratorzy spoza powiatu kętrzyńskiego.

Wśród atrakcji nie zabraknie też występów artystycznych. Na scenie pojawi się Zespół Pieśni i Tańca „Perła Warmii” z Lidzbarka Warmińskiego, a samą imprezę poprowadzi konferansjer Andrzej Kęcicki.

Mazurskie Święto Kaszy - Kętrzyn (amfiteatr), 15 lipca, godz. 16.00

Program:
• Konkurs kulinarny na „Najlepszą potrawę z kaszy” dla restauratorów z Warmii i Mazur o puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego
• Gotowanie na scenie z kucharzem Karczmy nad Sandelą - Wiesławem Mergalskim
• Gotowanie na wielkiej patelni i degustacja Potraw z Kaszą
• Kiermasz Zdrowej Żywności
• Występ artystyczny: Zespół Pieśni i Tańca „Perła Warmii”
• Gwiazdą wieczornego koncertu będzie Marcin Daniec

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Yyy #2286265 | 31.1.*.* 14 lip 2017 11:27

  Jakie miasto taki festiwal

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages