Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

To warto przeczytać w Gazecie

2017-07-14 07:41:42 (ost. akt: 2017-07-14 08:36:25)

Autor zdjęcia: GwK

Wakacje w pełni, nie zapominajcie jednak zobaczyć czasem co ciekawe dzieje się lub będzie się działo w naszym regionie. Warto w tym celu sięgnąć po piątkową "Gazetę w Kętrzynie". Polecamy szczególnie trzy rozmowy z: wicestarostą Michałem Krasińskim, muzykiem Wojtkiem Wojdą (Farben Lehre) i kontrowersyjnym sportowcem Czarkiem Samełko. Polecamy się na weekend!

Jestem spokojny o przyszłość reszelskiej szkoły, czytaj: strona 7.
Dwa lata temu do Zespołu Szkół absolwenci gimnazjów złożyli 28 podań. Rok temu było ich blisko 90, a dziś liczba oscyluje wokół stu. — Jestem bardzo spokojny o przyszłość szkoły — mówi wicestarosta Michał Krasiński, dla którego ratowanie reszelskiej placówki było i jest jednym z priorytetów.

Konar narozrabiał, winnych nie ma, czytaj: strona 4.
Burza, która szalała dwa tygodnie temu nad całą Polską, nie oszczędziła również naszego powiatu. Przekonał się o tym pan Grzegorz, który kilka dni po wyładowaniach atmosferycznych udał się na cmentarz. Tam czekała go niemiła niespodzianka.

Powiat pożycza pieniądze szpitalowi, czytaj: strona 3.
Nie wesoło rysuje się przyszłość kętrzyńskiego szpitala bez wsparcia powiatu. W ubiegły piątek radni powiatowi zdecydowali się wspomóc placówkę półmilionową pożyczką, jednak to nie rozwiązuje jej problemów na stałe.

Hejterzy...? Oni nie są w stanie mnie dotknąć, czytaj: strona 15.
— Gdy widzę jak przebiegają przygotowania niektórych czołowych polskich pięściarzy czy zawodników MMA, to łapię się za głowę. To dramat — mówi Cezary Samełko. Z jednym z nielicznych pięściarzy zawodowych z Mazur rozmawiamy m.in. o rozpoczęciu pracy szkoleniowca, kontrowersyjnych metodach treningowych, miejscu alkoholu w sportowym fachu oraz... piciu własnego moczu.

Bardzo dobrze wspominam koncerty w Kętrzynie, czytaj: strona 13.
Grupa Farben Lehre była jedną z gwiazd tegorocznego Naturalnie Mazury Festival, który w miniony weekend odbywał się w Węgorzewie. Lidera, Wojtka Wojdę, pytaliśmy o sam festiwal, a także o koncert, który jego zespół zagrał po długim i wyczerpującym występie legendarnego Kultu. Płocczanie są bardzo lubiani w Kętrzynie, dlatego nie omieszkaliśmy zapytać o możliwość zobaczenia ich u nas w najbliższym czasie.

Wyprzedzają konkurencję, ale nie mogą dogonić sponsorów, czytaj: strona 16.
Zawrotne prędkości, wycie silników, przełamanie złej passy i brązowy medal - tak w skrócie można byłoby podsumować ostatni start, który 8 lipca w litewskim Kownie odnotował najszybszy obecnie motocyklista wyścigowy (w klasie 1000cc) w regionie - Mariusz Kirszyński.

Która szkoła jazdy okaże się "ELką na 6"? , czytaj: strona 3.
O tym, jak ważne jest szkolenie, wie każdy, kto uczył się jeździć. Co decyduje o tym, że wybieramy tę a nie inną szkołę? Jedni stawiają na dogodne godziny szkolenia, inni na doświadczenie instruktorów, a jeszcze inni kierują się opinią znajomych. Przepisów na sukces szkoły i jej kursantów na egzaminie jest wiele. Która ze szkół nauki jazdy w naszym powiecie jest najskuteczniejsza? Pomóżcie nam wybrać najlepszą.

Podwójna okazja do złożenia kwiatów, czytaj: strona 6.
We wtorek 11 lipca w stolicy powiatu uczczono dwie ważne daty. Pierwsza nawiązuje bezpośrednio do życia miasta, a właściwie jego patrona, natomiast druga jest ważna w historii Polski.

Potrawy z kaszy zdominują amfiteatr, czytaj: strona 4.
W sobotę, 15 lipca kętrzyński amfiteatr zamieni się po raz drugi w kulinarne pole walki. A wszystko za sprawą Mazurskiego Święta Kaszy. Impreza rozpoczyna się o godz. 16.00. Gwiazdą wieczoru będzie Marcin Daniec.

Zapraszamy do lektury! Pamiętajcie o nas idąc po zakupy. W piątek od rana nasza gazeta będzie do kupienia. Można ją też kupić w wersji elektronicznej wysyłając sms-a. Wystarczy wejść na stronę >> KUP GAZETĘ >> gdzie "Gazeta w Kętrzynie" wraz z "Gazetą Olsztyńską" kosztuje tylko 1,23 zł.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages