Czwartek, 22 marca 2018. Imieniny Bogusława, Jagody, Katarzyny

Kolejne potrącenie na przejściu. Kierowca nawet nie zauważył

2017-07-08 16:06:34 (ost. akt: 2017-07-09 08:44:16)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

O dużym szczęściu może mówić 86-letnia kobieta, która została potrącona na przejściu dla pieszych przez kierowcę TIR-a. Mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia, ale po chwili został zatrzymany przez policyjny patrol. 30-letni kierowca stracił prawo jazdy. Funkcjonariusze wyjaśniają przebieg i okoliczności tego wypadku drogowego.

O zdarzeniu drogowym, które miało miejsce w czwartek (6.07) na przejściu dla pieszych w rejonie ronda im. Jana Pawła II w Kętrzynie policjanci zostali poinformowani przez Wojewódzkie Centrum Powiadomień Ratunkowych. Z przekazanych informacji wynikało, że piesza została potrącona przez kierującego TIR-em, który odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku ul. Daszyńskiego.

Na miejscu zdarzenia pojawiły się służby ratunkowe, natomiast patrol policji ruszył na wskazaną trasę. Opisany pojazd zatrzymany został dopiero w rejonie Biedaszek Małych. Kierujący nim 30-latek zeznał policji, że nawet nie zauważył tego, co się zdarzyło.

86-letnia mieszkanka Kętrzyna została uderzona przez pojazd w momencie przechodzenia przez przejście dla pieszych, a następnie upadła na jezdnię. Świadkowie zdarzenia natychmiast udzielili pierwszej pomocy przytomnej kobiecie, która z obrażeniami ciała trafiła do Szpitala Powiatowego w Kętrzynie. Poszkodowana ma złamaną nogę.

Policjanci wyjaśniają szczegóły tego wypadku. Do tego czasu kierowca ma wstrzymane prawo jazdy.

Pamiętajmy:
Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi i rowerzyści, to grupa użytkowników dróg, szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia w konfrontacji z samochodami. Słoneczna pogoda sprawia, że coraz częściej spacerujemy, czy też jeździmy rowerem. Szczególnie w tym czasie należy zadbać o własne bezpieczeństwo. Należy pamiętać, że w konfrontacji z pojazdem pieszy jest na straconej pozycji. Nie chroni go przecież zderzak, maska samochodu ani poduszka powietrzna. Jest całkowicie "odsłonięty" i w konsekwencji narażony na poważne obrażenia ciała.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów, bo kiedy zaczyna brakować nam wyobraźni i zdrowego rozsądku dochodzi do przykrych, a niejednokrotnie tragicznych w skutkach zdarzeń, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale też i życie.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Świadomy obywatel #2326293 | 188.146.*.* 12 wrz 2017 17:32

  Przyczyną tego wypadku jest infrastruktura drogowa. To bubel i "prezent" ZDW Olsztyn i kolegów partyjnych Burmistrza Hećmana z PSL. Grzmiał o tym radny Rypina, cytując specjalistę transportu i BRD. Jak długo w tym mieście tolerowana będzie niekompetencja urzędnicza od szczebla gminnego, poprzez powiat, na wojewódzkim kończąc.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Mirka #2285573 | 77.114.*.* 13 lip 2017 13:13

  Byłam świadkiem potrącenia kobiety przez TIR-a,pomagałąm poszkodowanej. Pytanie do redaktora,który tworzył ten wpis: dlaczego zamieszczono zdjęcie nie dotyczące ww zajścia??? Tam nie było krwi. Po co budowane są złe emocje w ludziach poprzez zakłamywanie prawdy ?? Nie macie zdjęcia z tego wypadku bo oprócz policji i pogotowia nikogo tam nie było. Czy redaktor, który to pisał chciałby żeby w jego sprawie też tak zakłamano dane ???

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Jan #2284730 | 31.0.*.* 12 lip 2017 12:47

  Czy na tym portalu panuje cenzura? Dlaczego nie został umieszczony mój komentarz z rana o wypadku na skrzyżowaniu Daszyńskiego Mazurska w dniu 8.07 w którym kętrzyńska policjantka potrąciła prawidłowo jadącą rowerzystkę?

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Jan #2284467 | 31.0.*.* 12 lip 2017 08:47

  Dlaczego na stronie nie ma żadnej informacji o potrąceniu rowerzystki na skrzyżowaniu Daszyńskiego Mazurska w dniu 8.07? Może dla tego, że sprawcą była kętrzyńska policjantka? Każdy wypadek jest opisany na WM a o tym cisza jak makiem zasiał... Wiem też, że auto czyli Toyotę Yaris z miejsca wypadku zabrała koleżanka policjantki, także policjantka przybyła na miejsce zdarzenia. Chyba coś tu śmierdzi!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Gg #2283104 | 37.47.*.* 10 lip 2017 14:02

  Niestety należy przyznać rację tym, którzy piszą o bezmyślności pieszych wchodzących na pasy. Faktem jest, że są one dość często i czasem trudno przejechać bo przecież pieszy przechodzi. Zasada ograniczonego zaufania nie tylko dotyczy kierowców ale również pieszych, którzy bez upewnienia się wchodzą na jezdnie przysparzając sobie, jak i kierującym mnóstwo problemów, a to że chodzą jak chcą to jest w Kętrzynie normą.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (9)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages