Dom wschodzących gwiazd bilarda

2017-07-04 19:17:19(ost. akt: 2017-07-05 08:11:23)
Zwycięzcą II Turnieju Regionalnego Juniorów Młodszych i Juniorów Starszych został reprezentant Kętrzyna - Michał Popławski.

Autor zdjęcia: Bałtyckie Centrum Bilardowe

Od wielu lat Kętrzyn robi wszystko, by być uznawanym jako bilardowe serce naszego regionu. Kolejnym dowodem na to był zorganizowany w Bałtyckim Centrum Bilardowym Turniej Amatorów "Wschodząca Gwiazda", któremu rytm nadawali tym razem jednak... zawodnicy SKB Mrągowo.
Kętrzyn nie bez powodu wymieniany jest w gronie miast wiodących prym w bilardzie. Mnogość ekip występujących na co dzień w rozgrywkach ligowych (od ekstraklasy po niższe szczeble) robi wrażenie. Jednak tym, co budzi jeszcze większe nadzieje na przyszłe sukcesy zawodników z Mazur jest prawdziwy wysyp turniejów organizowanych z myślą o młodzieży.

W I Turnieju Amatorów pn. "Wschodząca Gwiazda" kije w ręce wzięło 14 utalentowanych przedstawicieli z Kętrzyna, Mrągowa i Olsztyna. Największą niespodzianką był niewątpliwie występ Krzysztofa Kudełki, który po pierwszym przegranym meczu wygrał kolejne 3 spotkania (pokonując m.in. Pawła Balutę czy Jakuba Łopackiego występujących w II lidze) i wiele wskazywało na to, że mimo początkowej wpadki wywalczy miejsce w finale. Ostatecznie odpadł jednak w pojedynku o półfinał, kończąc zmagania na 5. miejscu. Podobnie jak Michał Popławski (zawodnik BCB MOSiR III Kętrzyn), który po dramatycznej walce przegrał awans ledwie jedną bilą.

Ich pogromcami okazali się reprezentanci Mrągowa, którzy opanowali kętrzyńskie podium. Reprezentanci SKB Mrągowo zgarnęli wszystkie puchary i medale przygotowane dla uczestników. Zwycięzcą I Turnieju Amatorów "Wschodząca Gwiazda" został Mateusz Sawicz.

Nim zdążył opaść kurz po turnieju "Wschodzących Gwiazd" w Bałtyckim Centrum Bilardowym odbył II Turniej Regionalny Juniorów Młodszych i Juniorów Starszych. Na starcie zawodów stanęło 13 uczestników z Kętrzyna i Mrągowa.

Po wielogodzinnej, bilardowej wojnie 1. miejsce wśród juniorów młodszych wywalczył Michał Popławski (BCB MOSiR Kętrzyn). W kategorii juniorów starszychnie do zatrzymania był natomiast Igor Ziewiec z Mrągowa.