Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Chłopcy z Soccera i MKS w pierwszej ósemce turnieju

2017-06-22 16:45:58 (ost. akt: 2017-06-22 20:49:54)
Piłkarze Soccera w Białymstoku zajęli 4. miejsce.

Piłkarze Soccera w Białymstoku zajęli 4. miejsce.

Autor zdjęcia: Dorota Wróblewicz

W weekend 17-18 czerwca mali piłkarze MKS Korsze i Soccera Kętrzyn (rocznik 2008 i młodsi) udali się do Białegostoku, gdzie zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami na Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej chłopców - Piast Cup. W turnieju startowali chłopcy z Polski, Litwy i Białorusi.

W turnieju Powiat Cup 2017 udział wzięło w sumie 18 drużyn. Pięć z nich reprezentowało kluby zagraniczne. Były to litewskie FK Troki i Rabona Wilno oraz białoruskie Niemen Grodno i dwie drużyny Belkarda Grodno. Resztę stanowiły drużyny z Kętrzyna, Korsz, Hajnówki, Gródka, Bielska Podlaskiego, Augustowa, Ełku, Knyszyna, Łomży, Grajewa i rzecz jasna Białegostoku.

Dobra postawa MKS, ale lepszy Soccer
Mecze turniejowe rozgrywane były na boisku Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku. W sobotę rozgrywano spotkania grupowe. Nasi reprezentanci trafili do dwóch różnych grup - MKS miał się zmierzyć z Raboną Wilno, Piastem II Białystok i Puszczą Hajnówka, zaś rywalami Soccera były drużyny FK Troki, Gryfika Gródek i Sparty Augustów. Korszanie przegrali 2:3 z Raboną i dwukrotnie zwyciężali po 2:0 z ekipami z Białegostoku i Hajnówki. Dało im to drugie miejsce w grupie i awans (obok Litwinów).

Podopieczni Andrzeja Klimowicza najpierw zremisowali mecz z FK Troki, potem wygrali 4:0 z Gryfikiem i na koniec przegrali ze Spartą aż 1:7. Ale i tak dało im to drugie miejsce w tabeli i awans do najlepszej ósemki turnieju. Tam już było różnie. W ćwierćfinałach drużyna z Korsz uległa Niemenowi 0:2, za to Soccer takim samym stosunkiem bramek pokonał pierwszy zespół gospodarzy. Korszanie o 7. miejsce zmierzyli się z Brylantem Bielsk Podlaski, ale przegrali (0:2). Za to Soccer awansował do „wielkiej czwórki” turnieju. Tam kętrzynianie nie mieli już szczęścia. Najpierw przegrali półfinał z Niemenem Grodno 1:2, a potem już trochę podłamani odpuścili mecz z Raboną, z którą przegrali 1:5.

— Jestem zadowolony i z osiągniętego wyniku i z postawy chłopaków — mówi trener Andrzej Klimowicz. Jego akademia piłkarska istnieje dopiero od roku, a już chłopcy osiągają niezłe wyniki w starciach z teoretycznie wyżej notowanymi ekipami. — Turniej był bardzo dobrze przygotowany i jak nic nie stanie na przeszkodzie w przyszłym roku jeszcze tam wrócimy — deklaruje opiekun Soccera. Organizatorzy stanęli chyba na wysokości zadania, bo takich podobnych deklaracji - jak mówią - mają już kilka.

Tylko oni pokonali mistrzów
— W mojej ocenie poziom drużyn był wysoki i wyrównany. Praktycznie wszystkie zespoły grały ze sobą jak równy z równym — mówi Robert Chłud, trener piłkarzy Piasta i jednocześnie współorganizator imprezy. Drużyna gospodarzy zajęła miejsce tuż za Soccerem. Zwycięzcą II edycji Piast Cup został Niemen Grodno, który z finale pokonał Spartę Augustów 4:2. Czwarte miejsce w tym turnieju to wielki sukces Soccera. W tym czasie kiedy chłopcy z rocznika 2008 grali w Białymstoku, ich starsi o rok koledzy byli na turnieju w Ostrołęce. Tam, na turnieju zorganizowanym przez zaprzyjaźnioną z Soccerem Akademię Piłkarską. chłopcy z rocznika 2006-2007 zajęli 6. miejsce. Triumfowała Varsovia, która w całym turnieju poległa tylko w starciu z... Soccerem.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages