Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Rośnie konkurencja dla naszych ligowców!

2017-06-17 08:00:00 (ost. akt: 2017-06-17 11:28:55)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

Wiele wskazuje na to, że już niebawem zawodnicy wszystkich ligowych ekip z Kętrzyna będą mieli solidnych rywali przy bilardowych stołach. To wnioski, które nasuwają się same po I Turnieju Osób Niepełnosprawnym w Pool Bilard.

Do sportowej rywalizacji w Bałtyckim Centrum Bilardowym przystąpiło 16 uczestników z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kętrzynie. Jak można się było spodziewać, wysoka frekwencja przy stołach wpłynęła pozytywnie na liczbę kibiców, którzy gorąco dopingowali swoich ulubieńców.

- Wraz z kolejnymi "szczebelkami" turnieju widać było u zawodników coraz większe zaangażowanie. Każdy walczył do samego końca, nikt nie odpuszczał. Turniej odbywał się jednak w prawdziwym duchu fair play. Gdy ktoś musiał pogodzić się z odpadnięciem z turnieju, to robił to z klasą, zabierając się od razu za kibicowanie pozostającym w grze kolegom - mówi Damian Ejmont, jeden z bardziej doświadczonych kętrzyńskich bilardzistów, a jednocześnie instruktor Bałtyckiego Centrum Bilardowego.

Emocje sięgnęły zenitu, gdy wyłoniono najlepszą dwójkę zawodów. W ścisłym finale spotkali się Kamil Polakowski i Władysław Łazorko. Walka - jak przystało na ostateczną rozgrywkę - była bardzo zacięta, a szala zwycięstwa kilkakrotnie przechylała się na każdą ze stron. Zwycięzca mógł być jednak tylko jeden i okazał się nim (z wynikiem 8:5) Kamil Polakowski. Poza finalistami miejsce na podium (ex aeuo III miejsce) znalazło się ponadto dla Leszka Oborskiego oraz Krzysztofa Łuczyńskiego.

Podczas oficjalnej ceremonii wręczenia nagród (pucharów, medali, statuetek, dyplomów i upominków), zaszczyt uhonorowania zawodników przypadł Damianowi Ejmontowi oraz Łukaszowi Niemczykowi. Trofea ufundowane zostały przez MOSiR Kętrzyn oraz firmę Markol&Grawer z Olsztyna.

- Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaciętej, lecz przyjaznej i sportowej rywalizacji. Mamy nadzieję, że jeszcze wielokrotnie będziemy mieli okazję spotkać się wspólnie przy bilardowym stole - podsumowują organizatorzy.

Kamil Kierzkowski

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages