środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Mali odkrywcy z Kruszewca: z wizytą w Węgorzewie

2017-06-15 09:09:31 (ost. akt: 2017-06-15 16:32:08)

Autor zdjęcia: Elwira Żukowska

Uczniowie klasy I i III ze Szkoły Podstawowej w Kruszewcu wybrali się do Węgorzewa, by odwiedzić tamtejsze Muzeum Kultury Ludowej.


Mali odkrywcy udali się najpierw do pracowni ceramicznej, gdzie zapoznali się z techniką wytwarzania z gliny przedmiotów codziennego. Sami też próbowali coś ulepić. Powstały piękne dzbanuszki, miseczki, a nawet skarbonki.

Po pracy udali się do Parku Etnograficznego, który znajduje się nad rzeką Węgorapą, nieopodal pracowni. Zaznajomili się tam ze zwyczajami, tradycjami i warunkami życia dawnych ludzi. Obejrzeli budowle wiejskie i małomiasteczkowe: drewniane chaty, remizę strażacką, kuźnię. Zaglądali do pomieszczeń, w których niekiedy do dziś działają pracownie: tkacka, plastyki obrzędowej i kwiatów artystycznych. Ujrzeli na żywo powstawanie m.in. szmacianych chodniczków, kwiatów.

Część dzieci skusiło się na zakup rękodzieł na pamiątkę. Bardzo smakował im też posiłek z widokiem na port i Marinę. Wrócili zadowoleni i pomimo zbliżających się wakacji, chętni do nauki.

Elwira Żukowska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Elwira

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages