Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Ortograficzne potyczki gimnazjalistów

2017-06-11 19:25:54 (ost. akt: 2017-06-13 19:30:42)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W konkursie ortograficznym trudno o fajerwerki, porywy i emocje zapierające dech w piersiach. Tu trzeba przyjść (lub przyjechać), usiąść i napisać bezbłędnie dyktando. A to nie jest proste…

W sobotnie przedpołudnie 10 czerwca 2017 roku w Gimnazjum Gminnym w Karolewie został przeprowadzony XV Powiatowy Konkurs Ortograficzny Gimnazjalistów Karolewo’2017. Jubileuszowa edycja skusiła 14 uczestników wraz z opiekunami, którzy przybyli z gimnazjów z Kętrzyna, Korsz, Srokowa, Wilkowa i Karolewa.

Na szczególne gratulacje zasłużył uczeń ze srokowskiego gimnazjum - Bruno Kulesza, który uzyskał najwyższy wynik spośród wszystkich uczestników, a co za tym idzie, popełnił najmniej błędów. – Gratuluję uczniom i ich opiekunom. Doceniam, że zechcieli poświęcić swój wolny czas i na przygotowanie się do dyktanda, i na wzięcie udziału w konkursie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział i słodkie drobiazgi, a laureaci zostali uhonorowani nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Radę Rodziców działającą przy Gimnazjum Gminnym w Karolewie – mówi Urszula Konieczka, organizator konkursu.

Uczniowie musieli zmierzyć się z niezbyt uczciwym Józefatem, nowonabywcą prastarej siedziby przodków w rejonach północno-wschodniej Żywiecczyzny, poznać niezbyt honorowe metody prowadzenia przez niego interesów i finalizowania transakcji, wysłuchać złowróżbnego pohukiwania puszczyka, a na koniec zetknąć się z wynurzającą się z półmroku znużoną i tajemniczą postacią wspólnika ogarniętego maniakalną żądzą pieniądza. To wszystko nic w zderzeniu z podżegającym do buntu przyjacielem, u którego poranne przebieżki wywołują jedynie charczenie i rzężenie w płucach.

Po sprawdzeniu dyktand i podsumowaniu punktacji Komisja Konkursowa ogłosiła wyniki:
W kategorii klas I:
1. Bartłomiej Hryniewicki – Gimnazjum nr 1 w Srokowie – 113 pkt
2. Jakub Lemieszek – Zespół Szkół w Wilkowie – 99 pkt
3. Milena Apolonia Kijewska – Gimnazjum Gminne w Karolewie – 89 pkt

W kategorii klas II:
1. Bruno Kulesza – Gimnazjum nr 1 w Srokowie – 156 pkt
2. Zofia Kwasiborska – Gimnazjum nr 2 w Kętrzynie – 128 pkt

W kategorii klas III:
1. Wiktoria Jagielska – Gimnazjum Gminne w Karolewie – 136 pkt
2. Katarzyna Kolasińska – Gimnazjum Gminne w Karolewie - 129 pkt
3. Emilia Pusio – Gimnazjum nr 1 w Srokowie – 116 pkt


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages