Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Zadbaj o bezpieczeństwo nad wodą

2017-06-11 15:51:56 (ost. akt: 2017-06-11 14:02:39)

Autor zdjęcia: Policja

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi czas wypoczynku oraz rekreacji w wodzie i nad wodą. W tym okresie niestety dochodzi również do większej liczby tonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom policja zainaugurowała akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

Uroczystej inauguracji projektu w imieniu komendanta głównego policji dokonał dyrektor biura prewencji Komendy Głównej Policji insp. Dariusz Minkiewicz podczas finału IV Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym w Augustowie w towarzystwie komendanta wojewódzkiego policji w Białymstoku nadinsp. Daniela Kołnierowicza, naczelników wydziałów prewencji komend wojewódzkich i komendy stołecznej policji, przedstawicieli władz samorządowych, duchowieństwa oraz młodzieży z klas o profilu policyjnym.

Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” została objęta honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mimo, że zarówno w zakresie wypadków jak i utonięć osób w ostatnich latach zauważalna jest tendencja spadkowa, to bezsprzecznie stwierdzić należy, że każdy tego rodzaju przypadek jest dramatem nie tylko dla ofiary takiego zdarzenia, ale przede wszystkim dla jego rodziny i najbliższych. Zawsze będzie to o jeden wypadek za dużo.

Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi społecznej na zagrożenia jakie nieść może rekreacja wodna i promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających w wodzie i nad wodą, a w efekcie dalsze ograniczenie takich wypadków. Akcja realizowana będzie od czerwca do września br. na terenie całego kraju, a szczególnie intensyfikowana na terenie obszarów wodnych, a także ośrodków rekreacji i wypoczynku. Jak co roku policjanci będą przypominać dzieciom, młodzieży i dorosłym wypoczywającym nad wodą (również wędkarzom) o zasadach bezpieczeństwa.

Dla celów projektu przygotowano informatory, naklejki oraz plakaty edukacyjne, które nakłaniają m.in. do korzystania ze strzeżonych kąpielisk, stosowania się do obowiązujących na nich znaków oraz dostosowania rodzaju aktywności do indywidualnych możliwości i umiejętności.

Bardzo istotnym elementem akcji jest konkurs na przygotowanie spotu promującego bezpieczne przebywanie nad wodą pn. „Filmowy przeWODNIK”. W konkursie udział wziąć mogą zespoły liczące do 5 osób w wieku do 18 lat - oczywiście pod opieką dorosłego opiekuna. Prace konkursowe można przesyłać na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa z dopiskiem „Filmowy przeWODNIK” do dnia 1 września br.

Więcej informacji na temat akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, bieżące wydarzenia, porady oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie: www.policja.pl/bezpieczenstwo-nad-woda.

Źródło: KPP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages