Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Festiwal w Węgorzewie coraz bliżej. Zgarnij karnet!

2017-06-08 16:00:00 (ost. akt: 2017-06-07 20:02:47)
Jedną z gwiazd tegorocznego festiwalu będzie zespół T.Love.

Jedną z gwiazd tegorocznego festiwalu będzie zespół T.Love.

Autor zdjęcia: organizator

W dniach 7-9 lipca 2017 roku w Węgorzewie odbedzie się kolejna edycja rockowego festiwalu. Naturalnie Mazury Music&More, którego tytularnym współorganizatorem została Fundacja Dla Transplantacji, zostanie przeprowadzony pod hasłem „Zostawiam Serce na Ziemi”. Gazeta Olsztyńska jest jednym z patronów medialnych imprezy, dlatego mamy niespodziankę dla naszych Czytelników.

Festiwal odbędzie się na dotychczasowych zasadach, ale z nowymi rozwiązaniami promocyjno – organizacyjnymi. Na potrzeby publiczności będą dwie sceny: Scena Główna na terenie powojskowym (analogicznie jak w latach poprzednich) i Scena Music & More na Placu Wolności w centrum miasta. Do tego w centrum miasta nad Kanałem Węgorzewskim zorganizowane zostanie pole namiotowe.

Nowe oblicze regionu
Organizator wraz z Partnerami w czasie festiwalu zgodnie ze swoim przesłaniem ideowym „Zostawiam serce na Ziemi…. Zostawiam serce na Mazurach” oprócz idei transplantologii, będzie promować wartości materialne, kulturalne, krajobrazowe oraz aktywność w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Celem wydarzenia jest pokazanie masowemu turyście nowego oblicza regionu, pełnego atrakcji przyrodniczych, interesującego pod względem krajobrazowym, ale także posiadającego bogatą ofertę kulturalną.

Węgorzewo znów na mapie festiwalowej
Festiwal wrócił w ubiegłym roku, po dwóch latach nieobecności. Na scenie w Węgorzewie wystąpiły wtedy m.in. zespoły Lao Che, Alcoholica, Domowe Melodie, Apteka, a także Armia i Mamadou & Sama Yoon. W tym roku organizatorzy również stawiają na rodzimych wykonawców, ale nie zabraknie prawdziwych gwiazd. I tak w dniach 7-9 lipca po sąsiedzku zobaczymy m.in. Luxtorpedę, Organka, Farben Lehre, T. Love, Kasię Kowalską i Kult.

– Już nie musimy mówić o próbie reaktywacji. Węgorzewo wróciło na festiwalową mapę Polski i jesteśmy przekonani, że zostanie na niej na długie lata – mówił rok temu Arkadiusz Skrodzki z Biura Organizacyjnego Naturalnie Mazury Festiwal. Historia festiwalu z grodu nad Węgorapą sięga początków lat 90-tych, kiedy to organizowano przegląd wojskowych zespołów rockowych. Przegląd szybko zamienił się w Festiwal, na który przyjeżdżali ludzie z całej Polski. Ale w czasie Naturalnie Mazury Festiwalu, Węgorzewo to nie tylko ciekawe koncerty. To także świetna możliwość, aby połączyć muzykę z wypoczynkiem.

– Węgorzewo to jeden z nielicznych Festiwali, na który można nie tylko przyjechać, ale też przypłynąć. Warto skorzystać z położenia miasta na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich i po rejsie wybrać się na koncerty – twierdzą organizatorzy rockowego przedsięwzięcia.

Wygraj karnet!!!
W związku z tym, że „Gazeta Olsztyńska” jest jednym z patronów medialnych Naturalnie Mazury Festiwalu mamy do rozdania karnety dla naszych Czytelników. Począwszy od najbliższego wydania aż do 30 czerwca będziemy rozdawać Czytelnikom „Gazety w Kętrzynie” po dwa karnety tygodniowo. Szczegóły w piątek w papierowym wydaniu „Gazety w Kętrzynie”.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages