Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Dzieci z naszego powiatu wysoko w wojewódzkim konkursie plastycznym

2017-06-05 13:12:42 (ost. akt: 2017-06-05 13:40:29)

Autor zdjęcia: KWP

"Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy tym więcej nauki” - Glenn Doman. Takie przesłanie niesie za sobą Wojewódzki Konkurs Plastyczny pn. „Dbam o swoje bezpieczeństwo”. W tym roku odbyła się już 7 edycja konkursu. Jego głównym zadaniem jest zachęcenie dzieci poprzez zabawę do refleksji nad obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa w codziennym życiu i otaczającym ich świecie.

W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom VII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pn. „Dbam o swoje bezpieczeństwo”. Inicjatorami konkursu byli policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 30 w Olsztynie.

Konkurs realizowany był w trzech etapach: etap szkolny – spośród wykonanych przez uczniów prac plastycznych komisja szkolna wybrała po 5 prac w każdej kategorii wiekowej (klasy I, klasy II i klasy III), które przesłała do właściwych komend miejskich/ powiatowych Policji, etap powiatowy – powiatowa komisja wybrała po 3 prace w każdej grupie wiekowej (w sumie 9 prac) i przesyła je do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz etap wojewódzki – komisja wojewódzka spośród otrzymanych prac plastycznych wybrała po 4 laureatów w każdej grupie wiekowej.

W tym roku do konkursu przystąpiło blisko 3000 uczniów ze 159 szkół podstawowych z terenu całego województwa. Jury w składzie: Angelika Pouch z Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Agnieszka Baranowska z Państwowego Liceum Plastycznego w Olsztynie i nadkom. Mariusz Zieliński z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wybrało po cztery zwycięskie prace w każdej z trzech kategorii: klasy I, klasy II i klasy III.

Po wielu dyskusjach, spośród 173 nadesłanych prac, jury wyłoniło 12 laureatów VII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Dbam o swoje bezpieczeństwo”. Wśród nich w każdej grupie znalazły się dzieci w powiatu kętrzyńskiego. W kategorii „Klasy I” jednym z laureatów został Michał Kuriata ze Szkoły Podstawowej w Srokowie z filią w Solance, kategoria „Klasy II” należała do Klaudii Krupińskiej z Zespołu Szkół w Windzie, zaś w kategorii „Klasy III” do jej szkolnej koleżanki - Kingi Rycerz.

Źródło: KPP

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages