Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Cudze chwalicie, swego nie znacie

2017-06-03 09:45:19 (ost. akt: 2017-06-05 00:11:53)

Autor zdjęcia: Powiatowe Centrum Edukacyjne

Cudze chwalicie, swego nie znacie - taka myśl sama się nasuwa, kiedy ogląda się wystawę prac przedstawiających przepiękne zakątki naszego kraju w PCE. Prace wykonali uczniowie do konkursu zorganizowanego w II semestrze roku szkolnego 2016/2017.

Tematem konkursu, którego organizatorką była Olga Zielant, są polskie krajobrazy. Prace przedstawiają różne piękne miejsca w Polsce - jednym z nich są wiadukty w Stańczykach. I chociaż północne krańce Mazur należą do najrzadziej odwiedzanych zakątków kraju, to właśnie tu, wśród uroczych pagórków i łąk, za wsią Stańczyki, znajdują się potężne wiadukty nieczynnej linii kolejowej Gołdap - Żytkiejmy (31km).

Mosty w Stańczykach są najwyższymi na linii i jednymi z najwyższych w Polsce. Długość - 200m i wysokość 36m. Konstrukcja żelbetowa, pięcioprzęsłowa o równych 15m łukach. Architektura charakteryzuje się doskonałymi proporcjami a filary ozdobione są elementami wzorowanymi na rzymskich akweduktach w Pont du Gard. Stąd nazwa - Akwedukty Puszczy Rominckiej.

Inne prace przedstawiają: jezioro Mamry z jego bogatą fauną i florą, reliktową sosnę z Sokolicy, która to w 2015 roku była zdobywcą II miejsca w konkursie „Drzewo roku” – Reliktowa sosna rosnąca na szczycie Sokolicy w Pieninach, w Krościenku nad Dunajcem, usytuowana tuż nad przepaścią, to prawdopodobnie najbardziej znane drzewo w Polsce. 500-letnia sosna jest już symbolem piękna, siły i zdolności przetrwania.

To tylko niektóre przykłady prac konkursowych wykonanych przez uczniów PCE.
Do Szkolnego Konkursu " POLSKIE KRAJOBRAZY" przystąpiły klasy: I TLB, I TPS, II TLE, IV TBE. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce Marzena Kuźmińska z kl. II TLE
I miejsce Ania Jarmołowicz z kl. IV TBE
II miejsce Julia Sobieska z kl. I TLB
III miejsce Natalia Antończyk z kl. II TLE

Prace wykonano z niezwykłą starannością i dbałością o szczegóły. Zastosowanie naturalnych materiałów podkreśliło piękno polskich krajobrazów. Wystawa prac znajduje się na parterze naszej szkoły, więc jeśli ktoś miałby ochotę zobaczyć te piękne prace to serdecznie zapraszamy na wystawę.

Olga Zielant

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Najlepsi

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages